Licence Microsoft Access - Softtrader

Microsoft Access

Microsoft Access je systém pro správu informací. Software je svou funkčností podobný Microsoft Excelu, nicméně funkce v Accessu jsou mnohem rozsáhlejší a zvládnou velké objemy dat.

Cenově dostupné licence Microsoft Access

Microsoft Access 2021

SKU: DG7GMGF0D7FV-0001

 • Značka: Microsoft
 • Jazyk: Všechny jazyky
 • Podmínka: Druhotná
 • Typ licence: Druhotná licence
 • Doba platnosti licence: Neurčitá
 • Dodání: Produktový Klíč + ISO

Microsoft Access 2019

SKU: 077-07233

krabice produktu Microsoft Access 2019
 • Značka: Microsoft
 • Jazyk: Všechny jazyky
 • Podmínka: Druhotná
 • Typ licence: OLP (otevřená licence)
 • Doba platnosti licence: Neurčitá
 • Dodání: Produktový Klíč + ISO

Co je Microsoft Access?

Microsoft Access je systém pro správu informačních systémů. Svými funkcemi se podobá aplikaci Microsoft Excel. Funkce v Accessu jsou však mnohem komplexnější a dokáží zpracovat velké množství dat. Hlavní výhoda aplikace Access spočívá v možnosti zaznamenávat vztahy mezi tabulkami. Access má také grafické rozhraní, které umožňuje každému vytvořit databázi. Microsoft Access je součást kancelářského balíku Microsoft Office, ale aplikace je k dispozici i samostatně.

Microsoft Access 2021 vs 2019

V Microsoft Access 2021 teď můžete rychle měnit velikost tabulek, abyste viděli všechna pole a vztahy, které potřebujete. Kromě toho se můžete posouvat vertikálně i horizontálně. Prostřednictvím nových funkcí "Otevřít", "Návrhové zobrazení" a "Velikost na míru" můžete objekty tabulek upravovat během okamžiku. Dobrá zpráva pro uživatele, kteří dávají v oblibě tmavé téma, protože to je nyní k dispozici ve verzi 2021.

Microsoft Access stažení

Poté, co si zakoupíte Microsoft Access jako on-premise licenci, obdržíte aktivační klíč a soubor ISO. ISO soubor je v podstatě odkaz, který vede k instalaci souboru .exe. Jakmile tento soubor otevřete, můžete zahájit proces instalace a aktivace licence. Při něm budete vyzváni k vyplnění licenčního klíče, který vám poskytne distributor nebo prodejce licencí Microsoft, například společnost Softtrader. Hned po dokončení instalace byste měli být schopni software používat.

Microsoft Access v Office

Microsoft Access představuje jednu z mála on-premise aplikací, které jsou k dispozici jak jako samostatná licence, tak jako součást balíku Office. Pokud kromě aplikace Microsoft Access potřebujete také licenci sady Office, mohli byste zvážit zakoupení sady Office Professional nebo Office Professional Plus, jak je uvedeno v následující tabulce.

 microsoft-office-2019-

Pokud již máte (jinou) licenci Office nebo chcete zakoupit pouze Microsoft Access, pak je jediná licence Access nejlepším řešením. S použitými licencemi, jako je Microsoft Access, můžete ušetřit až 70 % pořizovacích nákladů. Jelikož si kupujete právo na používání softwaru, můžete při volbě on-premise teoreticky používat Microsoft Access navždy, protože licence nikdy nevyprší. To znamená, že Microsoft Access budete moci používat i po skončení aktualizací a vypršení podpory licence. Níže zkontrolujte data ukončení podpory. 

Kdy skončí podpora Microsoft Accessu?

Ujistěte se, že jste si zakoupili verzi aplikace Microsoft Access, která získává dostatečnou podporu od společnosti Microsoft. To zahrnuje standardní podporu (aktualizace) a rozšířenou podporu (zabezpečení). Základní podpora, tedy standardní podpora, končí jako první.

Data ukončení podpory pro Access 2021:

Standardní podpora a rozšířená podpora Datum ukončení: 13. 10. 2026

Data ukončení podpory pro Access 2019:

Standardní podpora: 10. 10. 2023

 Rozšířená podpora: 14. 10. 2025