Levné licence Microsoft Windows Server 2022 - Softtrader

Windows Server 2022

Se systémem Windows Server 2022 získáte špičkovou efektivitu a výkon. Tento vyspělý operační systém od společnosti Microsoft je navržen tak, aby snadno zvládal komplexní serverové operace. Bez ohledu na to, zda provozujete poštovní nebo tiskový server, systém Windows Server 2022 bez potíží spravuje požadavky klientů a zajišťuje hladký chod vaší sítě. Jako základ vaší IT infrastruktury je nanejvýš důležité zvolit spolehlivý a robustní systém. Nehledejte nic jiného než Windows Server 2022, řešení šité na míru dokonalému serverovému provozu. Aktualizujte na systém Windows Server 2022 ještě dnes a posuňte svou firmu směrem k bezkonkurenční produktivitě a výkonu.

Cenově dostupné licence Windows Server 2022

Windows Server 2022 Standard (16Core)

DG7GMGF0D5RK-0005

krabice produktu Windows Server 2022 Standard (16Core)
 • Značka: Microsoft
 • Jazyk: Jednojazyčný
 • Podmínka: Druhotná
 • Typ licence: Druhotná licence
 • Doba platnosti licence: Neurčitá
 • Dodání: Produktový Klíč + ISO

Windows Server 2022 Standard (2Core)

DG7GMGF0D5RK-0004

krabice produktu Windows Server 2022 Standard (2Core)
 • Značka: Microsoft
 • Jazyk: Jednojazyčný
 • Podmínka: Druhotná
 • Typ licence: Druhotná licence
 • Doba platnosti licence: Neurčitá
 • Dodání: Produktový Klíč + ISO

Windows Server 2022 Datacenter (16Core)

SKU: DG7GMGF0D65N-0002

krabice produktu Windows Server 2022 Datacenter (16Core)
 • Značka: Microsoft
 • Jazyk: Jednojazyčný
 • Podmínka: Druhotná
 • Typ licence: Druhotná licence
 • Doba platnosti licence: Neurčitá
 • Dodání: Produktový Klíč + ISO

Windows Server 2022 Datacenter (2Core)

SKU: DG7GMGF0D65N-0003

krabice produktu Windows Server 2019 Datacenter (2Core)
 • Značka: Microsoft
 • Jazyk: Jednojazyčný
 • Podmínka: Druhotná
 • Typ licence: Druhotná licence
 • Doba platnosti licence: Neurčitá
 • Dodání: Produktový Klíč + ISO

Windows Server 2022 Device CAL

SKU: DG7GMGF0D5VX-0006

krabice produktu Windows Server 2022 Device CAL
 • Značka: Microsoft
 • Jazyk: Jednojazyčný
 • Podmínka: Druhotná
 • Typ licence: Druhotná licence
 • Doba platnosti licence: Neurčitá
 • Dodání: Licenční práva

Windows Server 2022 User CAL

SKU: DG7GMGF0D5VX-0007

krabice produktu Windows Server 2022 User CAL
 • Značka: Microsoft
 • Jazyk: Jednojazyčný
 • Podmínka: Druhotná
 • Typ licence: Druhotná licence
 • Doba platnosti licence: Neurčitá
 • Dodání: Licenční práva

Co je Windows Server 2022?

Poslední verze systému Windows Server 2022 od společnosti Microsoft slibuje efektivnější a bezpečnější práci se serverem. Tento vysoce výkonný serverový operační systém byl navržen tak, aby dokázal precizně a svižně zpracovávat množství klientských požadavků v rámci sítě klient-server. Jeho špičkový výkon a flexibilita z něj činí preferovanou volbu pro správu různých úloh, jako je například spouštění externích aplikací na hardwarové sestavě. Ať už bude sloužit jako základ pro poštovní server nebo efektivně zvládat úlohy tiskového serveru, systém Windows Server 2022 je naprogramován tak, aby poskytoval vyšší výkon. Robustnost se projevuje i v jeho schopnosti odolávat vysokému provoznímu zatížení a zároveň zajistit minimální prostoje. Firmy se tak mohou spolehnout na tento pokročilý operační systém pro bezproblémový provoz a vyšší produktivitu. Pokud investujete do systému Windows Server 2022, investujete do operačního systému, který je odhodlán poskytovat špičkovou správu serverů a neochvějnou podporu pro potřeby vašeho podniku.

Windows Server 2022 Standard vs Datacenter

Windows Server 2022 je optimalizován pro komerční i firemní potřeby a je dostupný ve dvou verzích: Standard Edition a Datacenter Edition. Verze Standard je ideální pro nevirtualizovaná nebo málo virtualizovaná prostředí a je omezena na provoz maximálně 2 virtuálních počítačů. Oproti tomu edice Windows Server 2022 Datacenter je komplexní řešení určené pro vysoce virtualizovaná datová centra a cloudová prostředí, které se může pochlubit kapacitou pro neomezený počet virtuálních počítačů. Volba mezi těmito dvěma variantami do značné míry závisí na vašich konkrétních potřebách a rozsahu provozu. I když je Windows Server 2022 Standard dostačující pro menší firmy s méně náročnými požadavky, větším korporacím mohou více vyhovovat neomezené možnosti Windows Server 2022 Datacenter pro jejich vysoce náročnou infrastrukturu. Porozumění vašim specifickým potřebám je proto klíčové pro určení ideální verze pro vaši organizaci, která vám umožní využít rozsáhlé možnosti nejnovější serverové technologie společnosti Microsoft.

table-windows-server-2022-725x489-725x489

Kdy skončí podpora Windows Server 2022?

Doporučujeme se vždy ujistit, že jste si zakoupili verzi systému Windows Server, která má odpovídající podporu od společnosti Microsoft. Může se jednat o standardní podporu (aktualizace) nebo rozšířenou podporu (zabezpečení). Většinou nejprve končí standardní podpora. Níže se podívejte, kdy končí podpora společnosti Microsoft pro systém Microsoft Windows Server 2022.

Datum ukončení standardní podpory: 13. 10. 2026

Datum ukončení rozšířené podpory: 14. 10. 2031

Jelikož je Windows Server 2022 nejnovější verzí systému Windows Server, jedná se o verzi s největší budoucností, která je v současné době k dispozici.

CAL pro Windows Server 2022

Co je to licence CAL? CAL je označení pro "Client Access License", což je licence, která poskytuje uživatelům nebo zařízením přístup k systému Microsoft Windows Server 2022. Na výběr máte z následujících typů licencí CAL:

Windows Server 2022 uživatelský CAL

U licence CAL pro uživatele systému Windows Server 2022 platíte za každého uživatele, který přistupuje k serveru. Jestliže například jeden z vašich zaměstnanců potřebuje přístup k serveru prostřednictvím svého notebooku, iPadu, chytrého telefonu a/nebo počítače, potřebuje licenci User CAL. Licence CAL není součástí nákupu serveru Windows Server, proto je třeba ji zakoupit navíc k licenci serveru.

Windows Server 2022 zařízení CAL

Licence zařízení CAL znamená, že platíte za každé zařízení, které přistupuje k serveru. Licence zařízení (device) CAL představují optimální řešení, pokud chcete používat systém Windows Server pouze na jednom zařízení nebo pokud máte méně zařízení, než je počet uživatelů, kteří potřebují přístup k serveru.

Vezměte prosím na vědomí, že licence CAL NEJSOU součástí systému Windows Server 2022 a je nutné je zakoupit samostatně. Kontaktujte prosím naši zákaznickou podporu a získejte radu šitou na míru vaší situaci nebo zahrňte licence CAL do žádosti o cenovou nabídku.

Jak vzdáleně přistupovat k systému Windows Server 2022?

Kromě standardních licencí CAL na uživatele a zařízení pro Windows Server můžete pro vzdálený přístup k serveru a jeho službám využít službu RDS (Remote Desktop Services) . Licencování vzdáleného přístupu je usnadněno prostřednictvím licencí RDS CAL. Řídí se stejnou logikou licencování jako standardní licence CAL, což znamená, že základním pravidlem je licencovat podle toho, co je menší – Zařízení nebo Uživatelé. V zásadě můžete licencovat všechna zařízení nebo všechny uživatele, kteří potřebují vzdálený přístup, avšak cenově nejvýhodnější možností by bylo licencovat ty, kterých je méně. Pokud má vaše společnost například méně zařízení než uživatelů , kteří potřebují vzdálený přístup k Windows Server 2022 nebo se spoléhá převážně na flexibilní pracovníky (pracovníky na směny), nebo se zaměstnanci často mění, pak by byly optimálnější variantou licence CAL na zařízení RDS . V případě, že uživatelů, kteří by přistupovali k systému Windows Server 2022 vzdáleně, je jen několik a/nebo používají více zařízení , pak by byly RDS User CAL nákladově efektivnější. V případě, že uživatelé a zařízení jsou si rovni , náklady by se nelišily v závislosti na tom, ke kterému z nich máte licenci.

 cal-licenses-flowchart-

 

Windows Server 2022 systémové požadavky

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Jak se aktivuje Windows Server 2022?

Pro aktivaci systému Windows Server 2022 je třeba mít platný produktový klíč. Můžete jej aktivovat přímo na serveru tak, že navštívíte ovládací panel Správce serveru, kliknete na položku Místní server a poté kliknete na odkaz ID produktu v podokně Vlastnosti. V zobrazeném okně Aktivace systému Windows uveďte svůj produktový klíč a podle pokynů dokončete aktivační proces.

 Jak zapnout službu Vzdálená plocha pro systém Windows Server 2022?

Povolení služby Vzdálená plocha pro Windows Server 2022 zahrnuje několik následujících kroků. Za prvé je třeba na server nainstalovat roli Licencování VP. Tuto akci lze provést prostřednictvím ovládacího panelu Správce serveru. Po nainstalování role je třeba ji aktivovat. Jakmile bude aktivována, můžete v rámci nastavení konfigurace hostitele relací RD nakonfigurovat režim licencování a určit licenční server.

 Zahrnuje systém Windows Server 2022 práva na downgradování?

Ano, Windows Server 2022 obsahuje práva na downgrade. To pro vás znamená, že pokud chcete, můžete si nainstalovat starší verzi Windows Serveru, aniž byste přitom přišli o licenční práva pro Windows Server 2022. To je přínosné pro firmy, které mohou používat starší software, který není kompatibilní s nejnovější verzí systému Windows Server. Pokud si koupíte licence u společnosti Softtrader, pomůžeme vám s downgradem dodáním správných médií a klíčů pro starší verze, o tyto soubory můžete požádat kontaktováním naší podpory.