6 tipů pro uživatele aplikace Microsoft Access, jak šetřit čas
6 tipů pro uživatele aplikace Microsoft Access, jak šetřit čas
08/11/2023
2 min

6 tipů pro uživatele aplikace Microsoft Access, jak šetřit čas

08/11/2023
2 min

Chcete si odpočinout od rutinních úloh aplikace Microsoft Access? Access nabízí mnoho funkcí, které mohou navýšit vaši efektivitu a produktivitu. Potřebujete pouze vědět, kde funkce najít a jak je používat. V tomto blogu se dozvíte, jak používat aplikaci Microsoft Access nejefektivněji.

1. Přidání časových razítek k záznamům databáze

Funkce "Nyní" umožňuje automaticky připojit časovou známku a datum do záznamů databáze. Díky tomu při načítání dat uvidíte, kdy byla data zadána.

2. Využití šablon k vytváření databází

Šablony jsou velmi efektivní a můžete je používat v aplikaci Access . Díky šablonám nemusíte nemusíte vytvářet databázi od začátku. Vyberte si ze stovek možností vytvořených Microsoftem nebo někým z komunity Accessu.

3. Import dat z aplikace Excel do aplikace Access

Import dat z Excelu do Accessu může výrazně ušetřit čas. V Accessu toho můžete s daty dělat mnohem víc, včetně aktualizace vzorců a řazení nebo filtrování výsledků.


4. Použití SQL pro pokročilé dotazy

Strukturovaný dotazovací jazyk (SQL) je vhodný pro použití v případě, že máte potíže s návrhem dotazu. SQL je základem relačních databází a umožňuje zvolit přesné výsledky, které chcete.

5. Klávesové zkratky

Naučte se užitečné zkratky. Z aplikace Access můžete například vytěžit maximum filtrováním výsledků, skrytím duplicit v sestavách a zrychlením zadávání dat.

Přečtěte si více o tom, ve kterých balíčcích Office najdete Microsoft Access.

6. Pravidelně zálohujte databázi

Vaše databáze aplikace Access nejsou imunní vůči poškození nebo napadení, takže je důležité podniknout správné kroky k jejich ochraně. Nejlepší způsob, jak to udělat, je pravidelně zálohovat databáze.

Kupte si levné licence Microsoft Access

Hledáte levnou licenci Microsoft Access? Softtrader je specialista na použité licence Microsoft, což vám ušetří až 70% z nové ceny. Softtrader nabízí Microsoft Access 2008, 2012, 2016 a 2019. Zajímá vás cena? Požádejte o cenovou nabídku nyní.


Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.