Které programy jsou součástí sady Microsoft Office?
Které programy jsou součástí sady Microsoft Office
07/17/2023
4 min

Které programy jsou součástí sady Microsoft Office?

07/17/2023
4 min

Microsoft Office je soubor programů, jako je Microsoft Word, Excel a PowerPoint. K dispozici je několik variant sady MS Office: Professional, Professional Plus, Standard, Home & Business a Home & Student. V tomto článku si můžete přečíst, které programy Office jsou součástí jednotlivých balíčků Office a k čemu je můžete používat.

Který balík Microsoft Office je pro mě nejlepší?

Níže uvedený diagram představuje, které programy Office jsou součástí jednotlivých balíčků Microsoft Office. Balík Office Professional Plus je nejkomplexnější a obsahuje všechny programy, o kterých je dále pojednáno v tomto článku. Rozdíly mezi balíky Home & Business, Home & Student a Pro doporučujeme najít v následujícím článku Office 2019. Níže budeme pokračovat jednotlivými programy Office.

Balíčky MS Office si můžete prohlédnout zde:

  1. Office Home & Student (Retail)
  2. Office Home & Business (Retail)
  3. Office Standard (Volume)
  4. Office Professional (Volume)
  5. Office Professional Plus (Volume)

Microsoft Word

Vytvářejte dokumenty, zprávy, dopisy a životopisy v profesionální kvalitě pomocí aplikace Microsoft Word. Na rozdíl od běžného textového editoru má Microsoft Word navíc funkce, jako je kontrola pravopisu, kontrola gramatiky, podpora HTML, formátování textu a písma, pokročilé rozvržení stránky, podpora obrázků a další.

Microsoft Excel

Microsoft Excel je komerční tabulkový procesor vyráběný a distribuovaný společností Microsoft pro operační systémy Microsoft Windows a Mac OS. Nabízí možnost provádět základní výpočty, používat grafické nástroje, vytvářet otočné tabulky a vytvářet makra.

Microsoft OneNote

Microsoft OneNote je program, který umožňuje organizovat poznámky, soubory, články, obrázky a další dokumenty v jednom digitálním zápisníku. Díky snadné organizaci, možnostem vyhledávání, vysoce intuitivnímu formátování textu, možnosti kopírovat e-maily, články, obrázky, snímky obrazovky a dalším funkcím je OneNote pravděpodobně jedním z nejvýkonnějších softwarových nástrojů pro psaní poznámek.

Microsoft PowerPoint

Microsoft PowerPoint je pokročilý prezentační software vyvinutý společností Microsoft. Program používá se používá k vytvoření prezentací s různými typy médií. Kromě toho slouží k vytváření komplexních obchodních prezentací, jednoduchých výukových osnov a mnoha dalších.

Microsoft Outlook

Microsoft Outlook je aplikace pro správu e-mailů a úkolů. Uživatel si může nastavit jeden nebo více e-mailových účtů a pomocí aplikace Microsoft Outlook odesílat, přijímat a spravovat e-maily. Ačkoli je známý především jako e-mailová aplikace, Microsoft Outlook umožňuje uživatelům také vytvářet a spravovat kontakty, kalendáře, úkoly, osobní diář a podporuje prohlížení webových stránek.

Microsoft Office 2021 banner

Microsoft Access

Microsoft Access je relační systém pro správu databází (RDBMS). Microsoft Access umožňuje snadný vývoj databází a je vhodný pro jednotlivce, ale i pro malé firmy. Access je nejpoužívanější desktopovou databází na trhu. V Accessu lze většinu úloh zadávat přes přehledně vytvořené uživatelské rozhraní, ale pokročilejší uživatelé mohou vyvíjet aplikace pomocí Visual Basic for Applications.

Microsoft Publisher

V aplikaci Microsoft Publisher pracujete stejně snadno jako v aplikaci Microsoft Word, ale místo textových nástrojů používáte nástroje pro úpravu rozvržení stránek a vizuálního obsahu. Publisher je nejlepším nástrojem pro tvorbu precizně navržených publikací, jako jsou brožury, letáky, vizitky a blahopřání.

Microsoft Skype pro firmy

Microsoft Skype for Business je platforma, která integruje běžné kanály pro online schůzky a obchodní komunikaci, včetně okamžitých zpráv (IM), přítomnosti, hlasu přes IP (VoIP), hlasové pošty, přenosu souborů, videokonferencí, webových konferencí a e-mailu.

Koupit levně balík MS Office

Chcete si koupit balík Office? Společnost Softtrader je specialistou na použité licence Microsoft, díky kterým ušetříte až 70 % ceny z původního produktu. Zajímá vás cena? Požádejte o cenovou nabídku nyní.

Přečtěte si více o rozdílech mezi sadami Office 2021 a Office 2019.

Další informace o rozdílech mezi aplikacemi Office 2021 Home & Student, Home & Business a Professional najdete zde.

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.