Office 2021 pro Mac - Softtrader
Práva na přechod na starší verzi licencí společnosti Microsoft
09/13/2023
4 min

Office 2021 pro Mac

09/13/2023
4 min

V Softtraderu zodpovídáme spoustu otázek týkajících se toho, zda je Office 2021 kompatibilní s Macem nebo ne. V tomto článku se můžete dozvědět, zda a kdy je kompatibilita zaručena a zároveň uvádíme i příslušné systémové požadavky.

Funguje Office 2021 na Macu?

Existují určité verze Office 2021, které jsou kompatibilní a fungují dobře na počítačích Mac. Tyto dva balíčky jsou jediné sady Office, které fungují dobře na zařízeních Mac. Velkou výhodou získání těchto licencí u Softtrader je skutečnost, že licence jsou trvalé. To znamená, že už nikdy nebudete muset kupovat novou licenci, pokud samozřejmě nechcete novější verzi. Softtrader nabízí samostatný Office Standard pro Windows a samostatnou licenci Office Standard pro Mac. Pro Professional Plus nabízíme jednu licenci pro oba operační systémy. Rozdíl je pouze ve způsobu instalace. Níže si můžete přečíst další informace o Office 2021 Professional Plus a Standard a jejich požadavcích.

Požadavky na Office 2021 na Macu:

Pokud chcete používat Office 2021 Standard nebo Professional Plus na Macu, jsou na zařízení kladeny následující požadavky:

 1. Jedna ze tří nejnovějších verzí systému Mac OS
 2. 4 GB paměti RAM
 3. 10 GB volného místa na pevném disku
 4. Displej: 1280x800 pro Mac
 5. Připojení k internetu a účet Microsoft

banner pro blog Microsoft Office 2016, 2019 & 2021

Office 2021 Standard:

Microsoft Office Standard je cenově dostupný balíček Office pro všechny druhy uživatelů. Samozřejmostí jsou 4 standardní aplikace, Word, PowerPoint, OneNote a Excel. Kromě toho Standard také přichází s aplikacemi Outlook a Publisher. V Softtraderu nabízíme samostatnou licenci Office 2021 Standard for Mac. Tato verze Office spolupracuje s OneDrivem. Díky tomu můžete pracovat na dokumentech z různých míst a zařízení, což může být velmi užitečné.

Office 2021 Standard můžete používat následující aplikace:

 1. Microsoft Word: Jedná se o nejoblíbenější program pro zpracování textu, který se používá pro spoustu různých účelů.
 2. Microsoft PowerPoint: PowerPoint je jedním z nejpoužívanějších prezentačních nástrojů, protože se velmi snadno používá a má více možností než kdy jindy.
 3. Microsoft OneNote: OneNote se používá hlavně pro psaní textů a vytváření poznámek, což je velmi pěkná aplikace.
 4. Microsoft Excel: V rámci aplikace Excel je spousta funkcí. Od diagramů k databázím, od grafů k tabulkám.
 5. Microsoft Outlook: Jedná se o aplikaci na správu poštu, kterou lze také použít pro správu vašeho kalendáře v kombinaci se schůzkami a kontakty.
 6. Microsoft Publisher: Publisher je pokročilá aplikace společnosti Microsoft, která umožňuje úpravy a psaní textu. Pomocí tohoto programu můžete vytvářet vizuály, jako jsou letáky a brožury.

Office 2021 Professional Plus:

Microsoft Office 2021 Professional Plus  je nejdražší a nejrozsáhlejší balíček z 5 existujících balíčků (Home & Student, Home & Business, Standard, Professional a Professional Plus). Stejně jako všechny balíčky i tento obsahuje základní aplikace Office, kterými jsou Excel, PowerPoint, Word a OneNote. Vedle toho má několik dalších aplikací, kterými jsou Publisher, Teams, Outlook a Access. Professional Plus je jediný balíček, jehož součástí je Microsoft Teams.

 1. Microsoft Access: Jedná se o systém správy relačních databází (RDMS), který umožňuje vašim zaměstnancům spravovat informace.
 2. Microsoft Teams: Je velmi populární komunikační aplikace. To má několik užitečných funkcí, jako je chat, volání a agenda.

Přečtěte si více o rozdílech mezi aplikacemi Microsoft 2021 Standard vs Professional Plus.

Závěry/shrnutí:

Jediné 2 balíčky Office 2021, které lze použít na počítačích Mac, jsou Standard a Professional Plus.

 1. Než požádáte o cenovou nabídku na Softtraderu, zkontrolujte, zda vaše zařízení splňuje výše uvedené systémové požadavky.
 2. Před aktivací licence se ujistěte, že máte účet Microsoft. Můžete použít účet, který již máte. Pokud účet ještě nemáte, můžete si ho vytvořit.

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.