Visio Software - Softtrader
Visio Software
05/08/2023
5 min

Visio Software

05/08/2023
5 min

Software Visio: Co to je?

Microsoft Visio je softwarový program, který je jedním z produktů řady Microsoft Office. I tak se ale prodává jako samostatný produkt. Pomocí tohoto programu lze vytvářet a vizualizovat vývojové diagramy, organizační diagramy, půdorysy, myšlenkové mapy a další diagramy. S aplikací Microsoft Visio lze vytvářet jednoduché, ale i složité diagramy. K dispozici jsou stovky vestavěných tvarů, objektů a šablon připravených k použití. Kromě toho lze importovat vlastní šablony.

Na trhu je dostupné velké množství různých verzí aplikace Microsoft Visio. Verze, které jsou nyní nabízený na Softtrader, jsou Visio 2010, 2013, 2016, 2019 a 2021. Tyto verze jsou k dispozici v edicích Standard a Professional. Dále v blogu jsou zmíněny hlavní rozdíly mezi verzemi.

Software Visio: K čemu ho můžu použít?

Aplikace Microsoft Visio je určena především pro použití ve firmách. Je to proto, že aplikace Microsoft Visio se používá hlavně pro vytváření profesionálních grafů a diagramů. S Microsoft Visio je dokonce možné vytvářet 3D mapové diagramy.

Pokud chcete vizualizovat data z externích zdrojů, pak je pro vás Microsoft Visio to pravé ořechové. Například z aplikací Excel a Access. Vytvořené diagramy je také možné exportovat do aplikací jako PowerPoint a Publisher. Mezi verzemi existují jsou ve funkčnosti určité rozdíly.

Software Visio: Verze

Visio Standard

Microsoft Visio Standard má co nabídnout. Nabízí všestranné šablony a tisíce tvarů. Mezi to patří i inteligentní tvary. Obsahuje také vestavěné motivy a efekty. Díky tomu je vytváření vývojových diagramů velmi snadné. V aplikaci je možné vkládat komentáře a sdílet diagramy. Kromě toho je integrován Skype a program je kompatibilní s Pan a Zoom. Import souborů DWG je možný ve verzi Standard.

Přečtěte si více o tom, jaký je rozdíl mezi aplikacemi Microsoft Visio Standard a Professional.

Visio Professional

Aplikace Microsoft Visio Professional nabízí vše, co nabízí verze Standard. Verze Professional navíc nabízí navíc ještě více funkcí a možností, jako je import, export a propojení dat. V kombinaci se SharePointem je možné spolupracovat na projektech přes Microsoft Visio Professional. Verze Professional také nabízí zabezpečení kolem diagramů. Program také obsahuje operační panel. Díky tomu je proces vizualizace dat ještě rychlejší a jednodušší.

Microsoft Visio 2021 banner

Aplikace Visio 2010

Ve vytváření a úpravě diagramů funguje Microsoft Visio 2010 dobře. Navíc nabízí jako formu spolupráce Microsoft Teams. Podpora pro Microsoft Visio 2010 skončila v roce 2020. Tudíž lze program stále používat, ale pro tuto aplikaci nebudou k dispozici žádné další aktualizace.

Aplikace Visio 2013

Microsoft Visio 2013 obsahuje oproti Microsoft Visio 2010 vylepšené univerzální obrazce a šablony. Kromě toho byla přidána řada funkcí, jako je automatické vyrovnání a nastavení velikosti. Soubory DWG lze snadno importovat a upravovat. Bylo vylepšeno rozložení obrazců a dílčích procesů.

Visio 2016

Oproti Microsoft Visio 2013 je Microsoft Visio 2016 obrovským krokem kupředu. Ve Visiu 2016 je mnohem snazší přidávat, odebírat a přizpůsobovat šablony a motivy beze změny rozložení diagramu. Do této verze byly také přidány úvodní diagramy. Kromě toho je možné použít různé tipy a triky ve správném kontextu. Podpora je nabízena pro vyhledávání a navigaci v příkazech. Microsoft Visio 2016 je kompatibilní s Windows 10.

Visio 2019

Do aplikace Microsoft Visio 2019 byly přidány nové vylepšené počáteční diagramy. Kromě toho lze pomocí této verze modelovat databáze. V této verzi můžete importovat soubory DWG a DXF do aplikace Visio. Mezi další nové výhody  aplikace Microsoft Visio 2019 patří nové šablony UML, schopnost pracovat s výkresy aplikace AutoCAD, snadný přístup k šablonám a diagramům třetích stran a možnost anotovat prstem nebo perem.

Máme článek zabývající se tím, co můžete dělat s Microsoft Visio 2019 a jejich novými funkcemi, klikněte zde a přečtěte si o něm více.

Aplikace Visio 2021

Stejně jako u všech ostatních verzí aplikace Microsoft Visio je aplikace Microsoft Visio 2021 vylepšenou verzí svého předchůdce. Řada věcí byla vylepšena a přidána. Byly přidány nové vzorníky a obrazce Azure spolu s obsahem plánování sociálního distancování. Řada šablon a stylů byla také aktualizována. Dále byly přidány hotové obrázky, které lze použít pro diagramy. Pokud jde o výkon, program je rychlejší a stabilnější. Díky vizuálním inovacím je nyní program ještě lepší a přehlednější.

Více informací o novinkách v aplikaci Microsoft Visio 2021 naleznete zde.

Visio pro Mac

Na souborech aplikace Visio můžete pracovat i na Macu, ale společnost Microsoft nenabízí desktopovou verzi aplikace Visio pro macOS. Pokud chcete pracovat na projektech Visia na počítači Mac, můžete Visio používat přes webový prohlížeč. K tomu je třeba uzavřít měsíční předplatné od společnosti Microsoft. S tímto předplatným získáte 2 GB úložného prostoru OneDrive. Ne všechny možnosti jsou nabízeny prostřednictvím webu, které jsou k dispozici s verzí pro stolní počítače.

Vše o renovovaném softwaru společnosti Microsoft si můžete přečíst zde.

Tady si můžete přečíst všechno o Visiu pro Mac.

Visio Software: Cena

Zajímá vás, kolik by vás Microsoft Visio stálo? Vyžádejte si od nás cenovou nabídku zdarma! My v Softtraderu nabízíme použité softwarové licence za nízké ceny. Slevy mohou být až 70%. Vyplňte formulář nabídky a obdržíte cenovou nabídku s cenou požadovaných softwarových licencí.

banner pro blog Microsoft Visio 2016, 2019 & 2021

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.