Microsoft Visio Standard vs. Professional: jaký je mezi nimi rozdíl?
Microsoft Visio Standard vs. Professional: jaký je mezi nimi rozdíl?
04/28/2023
2 min

Microsoft Visio Standard vs. Professional: jaký je mezi nimi rozdíl?

04/28/2023
2 min

Microsoft Visio je méně známým bratříčkem často používaných aplikací z produktové řady společnosti Microsoft, jako jsou Outlook, Word a Excel. Microsoft Visio nabízí specializovanější funkce, ve Visiu například můžete snadno vytvářet technické a logické diagramy, jako jsou vývojové diagramy, Ganttovy diagramy, organizační diagramy a další diagramy. Jednoduše řečeno, Visio je kreslicí program, který používá existující šablony a obrazce k vytvoření diagramu. Je také možné importovat výkresy AutoCADu do aplikace Visio a poté je vkládat, kreslit a přepisovat.

Co je Visio? (Microsoft Visio)

Microsoft Visio je program pro vytváření technických návrhů. Budete moct prezentovat své nápady pomocí technických a logických diagramů, jako jsou síťové diagramy, časové osy a organizační diagramy. Mezi další funkce patří modelování procesů a vizualizace dat. Program se snadno ovládá a návrhy lze přenést do mnoha dalších programů, jako je PowerPoint a Editor. K dispozici je několik verzí aplikace Microsoft Visio, dvě edice jsou Visio 2019 Standard a Visio 2019 Professional. Kromě toho jsou k dispozici i starší verze, ale je možné, že pro tento účel již není nabízena podpora.

Více informací o novinkách v aplikaci Microsoft Visio 2021 naleznete zde.

Proč upgradovat z Visio Standard na Professional?

Visio 2019 Professional má na základě dalších potřeb funkce navíc. Zatímco standardní edice obsahuje více nových funkcí, obchodní potřeby mohou vyžadovat upgrade z profesionální edice. Funkce spolupráce mohou být vyžadovány ve velkých organizacích, zatímco určité obchodní požadavky na zabezpečená data mohou dále zvýšit potřebu upgradu na Professional. Podobně mohou uživatelé, kteří potřebují importovat data do souborů aplikace Office Visio, využít nové překrytí živých dat, data vývojového diagramu, funkci propojení dat v jednom kroku a aktualizace dat.

Microsoft Visio 2019 banner

Microsoft Visio 2016 vs. Microsoft Visio 2019

Dva nejnovější softwarové balíčky Microsoft Office Visio jsou Visio 2016 a 2019. V aplikaci Microsoft Visio 2019 byly přidány tři nové funkce:

  1. Visio wireframe: Jde o vizuální model rozhraní, který je jako podrobný plán funkčnosti a obsahu. Tyto nové šablony webových stránek jsou skvělé pro návrhy designu, motivace týmu a jde o základ wireframu s vysokou věrností.
  2. Šablony organizačního diagramu, brainstormingu a SDL mají nové úvodní nadesignované diagramy, které vám pomohou rychle začít pracovat.
  3. Microsoft Visio 2019 se dodává s integrovanými diagramy modelů databáze. Tyto šablony diagramů modelu databáze se starají o prezentaci databáze jako diagramu aplikace Visio. Nepotřebujete žádné další doplňky.

Přečtěte si o novém Microsoft 2021 Visio Standard vs Professional zde.

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.