Visio Viewer: Snadné Prohlížení a Tisk Diagramů Visio | Softtrader
Visio viewer
06/21/2024
6 min

Visio Viewer: Jak snadno zobrazit a tisknout diagramy Visio

06/21/2024
6 min

Máte potíže s otevíráním a prohlížením souborů Visio, aniž byste měli Microsoft Visio nainstalovaný na svém počítači? Visio Viewer může být neocenitelným nástrojem pro přístup k diagramům a dokumentům Visio, i když nemáte plný software. S vhodným prohlížečem souborů Visio můžete snadno otevírat, číst, tisknout a sdílet soubory .vsd vytvořené ve Visio bez nutnosti původního programu.

V tomto článku vás provedeme nastavením prohlížeče dokumentů Visio, probereme klíčové funkce a možnosti používání čtečky Visio a poskytneme tipy pro spolupráci a řešení běžných problémů. Na konci budete vybaveni znalostmi, abyste s jistotou mohli použít stažení Visio Viewer pro přístup k jakýmkoli souborům Visio, které se vám dostanou do cesty. Pamatujte však, že pokud potřebujete vytvářet nebo upravovat diagramy Visio sami, pravděpodobně budete chtít zvážit koupi plného softwaru Microsoft Visio.

 

Nastavení Visio Viewer

Abyste mohli začít s Visio Viewer, musíte zajistit, aby váš systém splňoval následující požadavky:

 • Operační systém Windows (Windows 10, Windows 8.1 nebo Windows 7)
 • Nainstalovaný a povolený Internet Explorer 11 jako funkce Windows
 • Aplikace desktopová Visio není nainstalována na vašem PC

Po potvrzení, že váš systém je kompatibilní, postupujte podle těchto kroků k instalaci Visio Viewer:

 1. Stáhněte si příslušnou verzi Visio Viewer pro váš systém (2016, 2013 nebo 2010) z oficiálního webu Microsoft.
 2. Poklepejte na stažený balíček visioviewer.exe, aby se zahájil instalační proces.
 3. Postupujte podle pokynů na obrazovce k dokončení instalace.

Pamatujte, že Visio Viewer je skvělý nástroj pro zobrazování a tisk diagramů Visio, ale neumožňuje upravovat, ukládat ani vytvářet nové soubory Visio. Pokud tyto funkce potřebujete, zvažte koupi plného softwaru Microsoft Visio pro kompletní řešení.

Použití Visio Viewer

Otevření souborů Visio je snadné, jakmile máte nastaven Visio Viewer. Jednoduše dvakrát klikněte na soubor .vsd nebo .vsdx, který chcete zobrazit, a otevře se přímo ve Visio Viewer. Můžete také otevírat soubory uložené v OneDrive nebo SharePoint prostřednictvím svého webového prohlížeče.

Navigace v diagramech

Visio Viewer poskytuje intuitivní nástroje pro navigaci ve vašich diagramech. Používejte posuvníky nebo šipky pro posouvání v kresbě nebo přibližujte a oddalujte pomocí tlačítek na panelu nástrojů nebo klávesových zkratek. Pro rychlé zobrazení celé stránky klikněte pravým tlačítkem a vyberte „Lupa“ > „Celá stránka“.

Pokud váš diagram obsahuje více stránek, přepínejte mezi nimi pomocí karet ve spodní části okna prohlížeče. Můžete také přejít na konkrétní stránku kliknutím pravým tlačítkem a výběrem „Přejít na stránku“.

Pamatujte, že Visio Viewer je ideální pro zobrazování a tisk diagramů, ale neumožňuje úpravy. Pokud potřebujete změnit soubor Visio, zvažte koupi Microsoft Visio pro kompletní možnosti úprav.

 Microsoft Visio 2021 banner

Spolupráce s Visio Viewer

Visio Viewer usnadňuje spolupráci na diagramech Visio s kolegy a zainteresovanými stranami, i když nemají Visio nainstalováno. Můžete sdílet diagramy uložené v SharePoint Online nebo OneDrive for Business, což umožňuje ostatním je zobrazovat a prozkoumávat v jakémkoli webovém prohlížeči.

Zobrazení a komentáře

Když sdílíte diagram, příjemci jej mohou otevřít ve Visio pro web, aniž by potřebovali licenci Visio. Budou moci vidět diagram ve vysoké kvalitě, včetně metadat tvarů, a přidávat kontextové komentáře přímo do kresby. To zjednodušuje spolupráci a zajišťuje, že všichni jsou na stejné stránce.

Sdílení diagramů

Chcete-li sdílet diagram z Visio pro web, jednoduše klikněte na tlačítko „Sdílet“ v pravém horním rohu. Můžete si vybrat sdílení s konkrétními lidmi ve vaší organizaci e-mailem nebo s kýmkoli, kdo má přístup na web SharePoint. Externí sdílení je také možné, pokud je povoleno ve vašem prostředí SharePoint.

Pro diagramy uložené v OneDrive for Business vyberte soubor a klikněte na „Sdílet“, abyste spolupracovali s lidmi mimo vaši organizaci. Pamatujte, že i když je Visio skvělé pro spolupráci, pokud potřebujete sami vytvářet nebo upravovat diagramy, aplikace Microsoft Visio nabízí komplexnější funkce.

Tipy a řešení problémů

Zde je několik tipů a kroků pro řešení problémů, jak co nejlépe využít Visio Viewer:

Běžné problémy

 • Pokud Visio Viewer při otevírání výkresů spadne, zkuste spustit Visio bez událostí automatizace a VBA. Přejděte na Soubor > Možnosti > Centrum zabezpečení > Zakázat všechny makra bez upozornění a odškrtněte „Povolit všechny doplňky aplikace“.
 • Pokud nelze otevřít výkres, přetáhněte soubor přímo na ikonu Visio.exe nebo otevřete dočasný soubor ~$$filename.~vsd. Můžete také zkusit otevřít soubor na jiném počítači s nainstalovaným Visio.
 • Opravte poškození souboru výkresu uložením jako XML (.vdx) a poté znovu otevřením a uložením jako .vsd. Vložení výkresu do nového prázdného souboru může také pomoci obnovit poškozené výkresy.

Nejlepší postupy

 • Nakonfigurujte automatické obnovení pro automatické ukládání vaší práce každých několik minut. To vytváří zálohu, ze které můžete obnovit, pokud se původní soubor poškodí.
 • Pracujte s výkresovými soubory lokálně, spíše než přes síť, abyste se vyhnuli problémům způsobeným problémy s připojením. Pravidelně zálohujte své soubory, abyste předešli ztrátě dat.

I když je Visio Viewer skvělý pro zobrazování diagramů Visio, zvažte koupi Microsoft Visio, pokud potřebujete sami vytvářet nebo upravovat výkresy. Plná aplikace nabízí komplexnější nástroje a funkce pro vytváření diagramů.

Závěr

Visio Viewer je vynikající nástroj pro přístup a sdílení diagramů Visio bez nutnosti plného softwaru Microsoft Visio. Umožňuje snadno otevírat, prohlížet, tisknout a spolupracovat na souborech Visio, což z něj činí cenný zdroj pro týmy a jednotlivce, kteří potřebují pracovat s diagramy Visio.

Je však důležité si uvědomit, že i když je Visio Viewer skvělý pro zobrazování a sdílení, pokud potřebujete sami vytvářet nebo upravovat diagramy Visio, může být užitečné zvážit koupi plné aplikace Microsoft Visio pro komplexnější řešení. Microsoft Visio nabízí širokou škálu nástrojů a funkcí pro vytváření diagramů, které přesahují možnosti Visio Viewer. Pokud zjistíte, že často potřebujete vytvářet, měnit nebo přizpůsobovat diagramy Visio, investice do plného softwaru Visio může být nejlepší volbou pro vaše potřeby. S Microsoft Visio budete mít flexibilitu a sílu snadno navrhovat a upravovat profesionální diagramy vysoké kvality.