Co vše jde udělat s Microsoft Visio 2019? (+ nové funkce)
Co vše jde udělat s Microsoft Visio 2019? (+ nové funkce)
05/08/2023
3 min

Co vše jde udělat s Microsoft Visio 2019? (+ nové funkce)

05/08/2023
3 min

Pomocí Visia můžete převést místo složitého textu a tabulek vytvořit přehledné vizuální diagramy, které sdělují informace na první pohled. Tento blog vysvětluje, co přesně Visio je, popisuje nejnovější funkce, identifikuje rozdíly mezi standardními a profesionálními verzemi a shrnuje požadavky na server.

Co je Microsoft Visio?

Microsoft Visio je softwarový program pro kreslení různých diagramů. Představte si například vývojové diagramy, organizační diagramy, stavební výkresy, půdorysy, vývojové diagramy procesů, modelování obchodních procesů, diagramy plaveckých drah, 3D mapy a mnoho dalšího. Diagramy vytvořené ve Visiu jsou přizpůsobitelné a vypadají mnohem profesionálněji než ty, na které jste zvyklí v aplikacích, jako je Word. Více než 250 000 tvarů a symbolů je k dispozici pro použití v rámci programu pro přizpůsobení každého diagramu vašemu specifickému a ideálnímu vzhledu. Velký počet dostupných šablon návrhů je vhodný pro všechny firemní potřeby. Tyto diagramy samy o sobě mohou mít také mnoho různých forem, od blokových diagramů až po vývojové diagramy a časové osy.

Přečtěte si další informace o všech verzích aplikace Microsoft Visio.

Zde si můžete prohlédnout rozdíly mezi verzemi Microsoft Visio Standard a Professional.

Microsoft Visio 2019 banner

Co je nového ve Visiu 2019 ve srovnání s rokem 2016?

Níže jsou uvedeny některé nové funkce aplikace Microsoft Visio 2019:

1. Nové šablony grafů v kategorii Flowcharts 

Šablony nabízí základní flowchart k vizualizaci dat i složitější křížené flowcharty. Pomocí těchto šablon můžete vytvářet jednoduché vývojové diagramy s daty, která máte v aplikaci Excel.

2. Nové nástroje UML (Unified Modeling Language)

Diagramy komunikace, komponent a implementace UML naleznete ve Visiu 2019. Diagramy komponent UML pomáhají zobrazit vztahy a rozhraní mezi nimi. 

3. Wireframe Visio

Wireframe slouží jako vizuální model pro rozhraní potisku. Wireframe od Visia umožňuje vytvářet náčrty sloužící k prezentaci nápadů. Náčrtky mohou dokonce pomoci vašemu týmu, aby se na řešení konkrétního problému zvládl dohodnout.

4. Vylepšená podpora aplikace AutoCAD

Visio 2019 umožňuje importovat soubory aplikace AutoCAD a pracovat s obrazci rychleji. V tomto programu lze zobrazit soubory aplikace AutoCAD 2017 nebo soubory z předchozích verzí. Společnost Microsoft nastavila měřítko výkresu aplikace Visio tak, aby odpovídalo měřítku výřezu aplikace AutoCAD.

Jaké jsou rozdíly mezi aplikacemi Microsoft Visio 2019 Standard a Professional?

Níže vidíte, které další funkce jsou součástí profesionální verze aplikace Microsoft Visio 2019. Některé z nich již byly diskutovány výše.

Požadavky na systém Microsoft Visio 2019

  • 1GHz nebo lepší x86/x64 procesor s instrukční sadou SSE2.
  • Aspoň 2 GB volného místa na pevném disku.
  • 1 GB paměti RAM (32bitová verze) / 2 GB paměti RAM (64bitová verze) paměti RAM.
  • Windows 8, Windows 7, Windows Server 2008R2 nebo Windows Server 2012 s .Net 3,5 nebo novějším.
  • Hardwarová akcelerace grafiky vyžaduje grafickou kartu DirectX10 a minimální rozlišení 1024 x 567.

V průběhu času bylo vydáno Visio 2021. Další informace o Visiu 2021 najdete tady.

Přečtěte si o novém Microsoft 2021 Visio Standard vs Professional tady

Kupte si levné licence Microsoft Visio

Hledáte levnou licenci Microsoft Visio? Softtrader je specialista na použité licence společnosti Microsoft, díky kterému budete moct ušetřit až 70 % z nové ceny. Softtrader nabízí Windows Visio 2013, 2016 a 2019. Zajímá vás cena? Zažádejte o cenovou nabídku nyní.

banner pro blog Microsoft Visio 2016, 2019 & 2021

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.