Používání služeb Microsoft 365 s Office on premise
Které programy jsou součástí sady Microsoft Office
10/03/2023
7 min

Používání služeb Microsoft 365 s Office on premise

10/03/2023
7 min

Konektivita mezi službami Microsoft 365 a Office on premise poskytuje vaší společnosti funkce, které zjednodušují spolupráci. V tomto článku se dočtete o tom, ke kterým službám Microsoft 365 máte přístup pomocí licencí Office on premise a jak mohou být přínosem pro vaši společnost.

Které verze Office se mohou připojit ke službám 365?

Ke službám Microsoft 365 se můžete připojit pouze pomocí trvalých licencí Office s platnou běžnou podporou. Pokud máte například Microsoft Office 2019 nebo vyšší, můžete se bez problémů připojit. To znamená, že připojení k Microsoft 365 s Office 2016 nebude podporováno, protože datum ukončení běžné podpory vyprší 10. října 2023. Kromě toho, že starší verze nejsou podporovány, nebudou mít přístup k novým službám Microsoft 365 a jejich nejnovějším funkcím. . Společnost Microsoft nenabízí záruku správného připojení se staršími verzemi Office jednoduše proto, že se staršími verzemi neprovádějí testy. To je také důvod, proč se může vyskytnout několik problémů, jako je snížený výkon a spolehlivost.

Proč používat služby Microsoft 365 s Office on premise?

Použitím místních licencí pro připojení ke službám Microsoft 365 vytvoříte hybridní prostředí. Hybridní řešení přispívají k plynulejšímu přenosu informací a uživatelů do Microsoft 365. To usnadňuje dělení informací tím, že umožňuje ukládat jednu část uživatelů nebo dat on-premise a druhou část v cloudu.

V důsledku toho místní licence poskytují větší kontrolu nad vašimi daty, protože své informace můžete ukládat lokálně místo v cloudu. To znamená, že se nemusíte obávat úniku soukromých nebo citlivých dat. On-premise licence navíc nabízejí lepší způsob kontroly dodržování předpisů. Vaše organizace tak má úplnou kontrolu nad svými zdroji, službami a daty. navíc při nákupu on-premise získáváte neomezená práva k softwaru. Vzhledem k tomu, že existuje pouze jedno nákupní místo, investice do on-premise je z dlouhodobého hlediska finančně výhodnější ve srovnání s licenčním modelem předplatného. A konečně, Microsoft 365 on-premise poskytuje snadný způsob práce na dálku. Jediné, co potřebujete, je funkční wi-fi a můžete pracovat s cloudovou platformou Microsoft 365. Zde se podívejte, jak používat vzdálenou plochu s Office.

Přečtěte si více o tom, jak používat Vzdálenou plochu s Office

Ke kterým službám Microsoft 365 máte přístup pomocí místního Office?

Konektivita mezi Office on-premise a Microsoft 365 vám poskytuje přístup ke službám Microsoft 365, jako je SharePoint Online, OneDrive pro firmy a Exchange Online.

SharePoint Online vám umožňuje nastavit intranet pro sebe, své kolegy a kohokoli jiného, takže můžete sdílet dokument a zároveň na něm pracovat. Lidé v rámci společnosti i mimo ni mohou spolupracovat pomocí SharePointu. Je to skvělý způsob, jak spojit práci více jednotlivců, kteří pracují na dálku, a přeměnit ji ve skupinový projekt.

Další službou Microsoft 365, ke které máte přístup s Office on-premise, je OneDrive pro firmy. Tato služba umožňuje více uživatelům pracovat ve stejném souboru bez ohledu na jejich umístění nebo zařízení. S OneDrive pro firmy máte všechna data a dokumenty uložené na jednom místě. Každý, kdo má práva, má přístup k OneDrive kdykoli a kdekoli. S OneDrive pro firmy můžete těžit z exkluzivních funkcí, jako je spoluvytváření, obnova dat a správa verzí. Tyto funkce by přispěly k efektivnímu řízení času a pracovnímu postupu.

Třetí službou Microsoft 365, kterou můžete využít, je Exchange Online. Kombinací služby s Exchange on-premise vytvoříte hybridní prostředí, ve kterém můžete část svých dat ukládat lokálně a část dat v cloudu. V tomto případě společnost Microsoft investovala spoustu času a prostředků do poskytování zabezpečené služby, která neohrožuje vaše zabezpečení, když zvolíte Exchange Online jako doplněk vaší sítě.

Více informací o místním serveru Exchange.

Požadavky na připojení k Microsoft 365 s Office on premise

Od 1. listopadu 2021 musíte používat určité verze Outlooku pro Windows, abyste se mohli připojit ke službám Microsoft 365, jako je Exchange Online. Důvodem je skutečnost, že starší verze by neměly přístup ke službám kvůli zásadním změnám serveru. Viz. níže.

Pokud například používáte Outlook 2007 a 2010, nebudete moci pracovat s některými z následujících změn služby:

 1. Microsoft 365 zvyšuje zabezpečení svých služeb tím, že se již nespoléhá na základní ověřování, ale spíše implementuje moderní ověřovací protokoly. Tyto protokoly také zajišťují, že můžete snadno spravovat svá data a zároveň dodržovat a kontrolovat nezbytné zásady.
 2. Další změnou služby v Microsoft 365 je přidaná podpora pro duplexní protokol HTTP/2. Tento nový doplněk snižuje zpoždění pomocí multiplexování a komprese záhlaví. Přidaná podpora pro HTTP/2 zlepšuje prioritizaci požadavků, což zase poskytuje data uživatelům optimalizovaným způsobem.

V tuto chvíli jsou podporovány následující verze aplikace Outlook:

 1. Outlook 2021 (podporováno do října 2026)
 2. Outlook 2019 (podporováno do října 2023)
 3. Outlook 2016 (podporováno do října 2023)

Pokud používáte Mac, měli byste věnovat pozornost verzi Microsoft Office, kterou používáte. V zásadě musíte mít minimálně Microsoft Office 2019 nebo vyšší. Důvodem je mainstreamová podpora Office 2016, která vypršela již 13. říjen 2020.

Pomocí následujících verzí Projectu se můžete připojit ke službám Microsoft 365:

 1. Project Standard 2021 a Project Professional 2021 (do října 2026)
 2. Project Standard 2019 a Project Professional 2019 (do října 2023)
 3. Project Standard 2016 a Project Professional 2016 (do října 2023

banner pro blog Microsoft Project 2016, 2019 & 2021

Pomocí následujících verzí Visia se můžete připojit ke službám Microsoft 365:

 1. Visio LTSC Standard 2021 a Visio LTSC Professional 2021 (do října 2026)
 2. Visio Standard 2019 a Visio Professional 2019 (do října 2023)
 3. Visio Standard 2016 a Visio Professional 2016 (do října 2023)

banner pro blog Microsoft Visio 2016, 2019 & 2021

Konec mainstreamové podpory a co to znamená?

Každý software, který si můžete zakoupit u Softtrader, má konec běžné podpory. To znamená, že software může stále přijímat aktualizace zabezpečení a opravy některých chyb, avšak většina nových funkcí, které jsou součástí novějších verzí, již nebude do staršího softwaru přidávána. Tato mainstreamová podpora obvykle trvá 5 let. Během těchto 5 let bude společnost Microsoft poskytovat nové verze, aktualizace, opravy atd. Když běžná podpora skončí, stále se můžete spolehnout na rozšířenou podporu. Rozšířená podpora trvá také 5 let a bude zahrnovat pouze aktualizace související se zabezpečením.

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.