Local Exchange Server - Softtrader
Local Exchange Server
04/28/2023
4 min

Local Exchange Server

04/28/2023
4 min

Microsoft Exchange Server je platforma, pomocí které může uživatel zasílat e-maily, kontaktovat ostatní uživatele, plánovat a spolupracovat. To vše lze provést prostřednictvím stolních počítačů, mobilních zařízení a webových systémů. Microsoft Exchange Server byl umístěn do operačního systému Windows Server, aby zajistil, že společnosti mohou používat tuto platformu. Local Exchange znamená, že Exchange Server je zřízen místně, tzn. není online. Pomocí licence lze Microsoft Exchange Server používat na zařízeních, na kterých je server nainstalován.

Local Exchange vs Office 365 (online)

On-premise Exchange: Jaké jsou výhody?

 1. Platforma poskytuje plnou autoritu. Specifikace a nastavení lze snadno a rychle upravit. Díky tomu je například snadná správa poštovních schránek.
 2. Je možné jednoduše ovládat aktualizace serveru, zálohování, restartování a vypnutí platformy.
 3. S on-premise Exchange jste nezávislí na online serverech. Nad platformou máte plnou kontrolu.
 4. Data jsou ve vašem vlastnictví, což je mnohem bezpečnější.
 5. Je možné upgradovat bezpečnostní funkci.

Office 365 (online): Jaké jsou výhody?

 1. S Office 365 je k dispozici řada dalších služeb.
 2. Uživatelé můžou vždycky používat aktuální verzi Office.
 3. Není nutná žádná instalace hardwaru.
 4. Office 365 se dá používat kdekoli, pokud je k dispozici připojení k internetu.

Local Exchange vs Office 365 (online): Rozdíly

 1. S On-premise Exchange je platforma zcela interní, pro Office 365 je online. Díky tomu je Local Exchange z hlediska ochrany dat bezpečnější než Office 365.
 2. On-premise Exchange je zcela pod kontrolou uživatele, takže věci lze upravit podle potřeby. To není možné s Office 365.
 3. Office 365 je vždycky aktuální. On-premise Exchange nabízí různé aktualizace, ale není zcela aktuální.
 4. Office 365 se platí na základě předplatného – pravidelně platíte určitou částku. Kdežto on-premise Exchange stačí koupit jednou. Postupem času ušetříte více nákladů s On-premise Exchange. Liší se podle verze, chvíle, kdy se překlápí výhodnost, je obvykle mezi 6 a 18 měsíci. Pokud plánujete používat některý z těchto dvou programů po dobu několika let, pak je on-premise Exchange lepší volbou.

Local Exchange: MFA

MFA nebo Multi-Factor Authentication znamená, že aby bylo možné používat platformu, musíte mít více dokladů identity. Uživatel musí prokázat, že něco ví, jde o konkrétní osobu a má se co přihlašovat. Tento systém zajišťuje, že platforma je lépe chráněna před hackery. S on-premise Exchange jsou data ještě lépe chráněna, protože server je lokální.

On-premise Exchange: Konec životnosti

Místní licence Exchange nejsou neomezeně podporovány. Liší se podle verze, kdy tato podpora vyprší. Po vypršení platnosti podpory lze program nadále používat, ale společnost Microsoft již podporu nenabízí. Podpora Exchange 2019  a 2016 končí 14. října  2025. Podpora Exchange 2013 končí 11. dubna 2023. Podpora Exchange 2010 již skončila.

On-premise Exchange: 2019

Verze 2019 je v současné době nejnovější verzí Local Exchange. Obecně má stejné funkce jako předchůdci, byla však provedena řada úprav, aby byl program ještě bezproblémovější a lepší. Nyní je také možné používat multilicence Exchange. Ty jsou určeny pro velké společnosti, což umožňuje mnoha uživatelům přístup k platformě.

Exchange Server 2019 banner

On-premise Exchange: Ceny

Zajímá vás, kolik by vás stály on-premise licence Exchange? Pak si od nás můžete vyžádat nezávaznou cenovou nabídku. Softtrader nabízí velmi levné softwarové licence s až 70% slevou! Vyžádejte si cenovou nabídku a zjistěte, kolik vás to bude stát.

Local Exchange: Kalendář Teams

Chcete-li propojit Teams se serverem Exchange, stačí udělat tyto kroky:

 1. Uživatelé musí synchronizovat s Azure Active Directory
 2. Uživatel musí mít lokální poštovní schránku Exchange Server
 3. Musí být vytvořen hybridní Exchange Server.
 4. Uživatel musí mít nainstalovanou verzi 2016 nebo novější.
 5. Uživatel musí být ověřen. Po dokončení těchto kroků můžete použít kalendář Teams v kombinaci s poštovními schránkami systému Exchange Server.

On-premise Exchange: Nákup

Exchange Server Standard & Enterprise banner pro blog

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.