Potřebuji program Software Assurance? Výhody a nevýhody
Potřebuji program Software Assurance Výhody a nevýhody
08/11/2023
5 min

Potřebuji program Software Assurance? Výhody a nevýhody

08/11/2023
5 min

Jako přední poskytovatel softwaru nabízí Microsoft Software Assurance – vedlejší program, jehož cílem je poskytovat organizacím dodatečné výhody a podporu v rámci jejich investice do softwaru. V tomto článku se budeme zabývat výhodami a nevýhodami programu Software Assurance společnosti Microsoft, které by vám mohly pomoci rozhodnout, zda bude pro vaši organizaci program Microsoft Software Assurance přínosem.

Výhody programu Software Assurance

Přístup k nejnovějším verzím softwaru

Jednou z významných výhod programu Software Assurance je, že můžete držet krok s nejnovějšími verzemi softwaru, upgrady a aktualizacemi. To poskytuje organizacím nové funkce, vylepšení zabezpečení a optimalizace výkonu. Pravidelné aktualizace softwaru pomáhají udržovat systémy v bezpečí a zlepšují celkovou uživatelskou zkušenost.

Podpora plánování a nasazení

Software Assurance často přináší přístup k cenným prostředkům pro plánování a nasazení, které mohou být pro vaši společnost přínosné. Firmy díky němu mohou získat pomoc při nasazování a správě svého softwaru, což redukuje rizika související s implementací softwaru a zvyšuje optimalizaci procesů nasazení. Podpora, která je součástí programu Microsoft Software Assurance, je užitečná zejména pro organizace se složitými IT prostředími.

banner pro blog Microsoft Office 2016, 2019 & 2021

Školení a rozvoj dovedností

Dalšími výhodami programu Software Assurance jsou školení vedená instruktorem a e-learningové kurzy, které jsou k dispozici prostřednictvím poukázek na školení. S jejich pomocí mohou vaši zaměstnanci zlepšit své dovednosti a znalosti softwaru. To by zase maximalizovalo jeho potenciál. Dobře vyškolení pracovníci mohou zvýšit produktivitu, optimalizovat procesy a zlepšit celkovou odbornost v rámci organizace.

Rozšířená technická podpora

Software Assurance obvykle nabízí pokročilé možnosti technické podpory, které organizacím umožňují lépe překonávat problémy a výzvy. Vyhrazené kanály podpory, prioritní přístup ke zdrojům podpory a rychlejší doba odezvy mohou výrazně minimalizovat prostoje a také zajistit efektivní řešení problémů.

Flexibilita licencí

S programem Software Assurance firma získává větší flexibilitu licencí, například provozováním softwaru ve virtuálních prostředích nebo přesouváním licencí mezi servery. Tato flexibilita umožňuje podnikům přizpůsobit se měnícím se IT infrastrukturám, optimalizovat alokaci zdrojů a snížit složitost licencování.

Další informace o rozdílech mezi verzemi Office 2013 až 2021.

Nevýhody Software Assurance

Dodatečné a větší náklady

Jednou z hlavních nevýhod programu Software Assurance jsou dodatečné náklady na program. Organizace musí pečlivě vyhodnotit výhody v porovnání s výdaji, aby zjistily, jestli nákup Software Assurance odpovídá jejich rozpočtu. Pro menší podniky nebo podniky s omezeným rozpočtem na IT může být obtížné vysvětlit dodatečné výdaje.

Exchange Server Standard & Enterprise banner pro blog

Nedostatečně cílené

Software Assurance se nemusí všem organizacím hodit stejně. Pokud organizace primárně používá software, který je stabilní a vyžaduje občasné aktualizace, výhody programu Software Assurance obvykle nepřevažují nad náklady. Z tohoto důvodu byste měli pečlivě zvážit software, který používáte, a frekvenci aktualizací, které dostávají.

Využití školení

I když program Software Assurance zahrnuje školicí poukazy, skutečné využití těchto prostředků se může lišit. Pokud jsou vaši zaměstnanci již dobře obeznámeni se softwarem nebo pokud vaše organizace nemá čas a zdroje, které by mohla věnovat školení, výhody školení ztrácejí svou hodnotu.

Podpora závislosti

Ačkoli je zvýšená technická podpora obvykle výhodou, může se stát, že na ní budou firmy více závislé. Nadměrné spoléhání se na technickou podporu může bránit rozvoji interních odborných znalostí a schopností řešit problémy. Dosažení rovnováhy mezi využíváním podpůrných služeb a podporou interních znalostí je proto zásadní pro dlouhodobou udržitelnost.

Zde se podívejte, které programy jsou součástí kterého balíku Microsoft Office.

Závěr

Ačkoli program Software Assurance společnosti Microsoft poskytuje cenné výhody pro mnoho organizací, nejedná se o univerzální řešení. Před rozhodnutím o použití programu Software Assurance je třeba pečlivě zvážit faktory, jako jsou náklady, stabilita softwaru, možnost využít školení, interní odborné znalosti, používání softwaru a alternativní možnosti podpory. Každá organizace by měla vyhodnotit své jedinečné potřeby a okolnosti, aby zjistila, zda přínosy převažují nad náklady a zda alternativní možnosti podpory splňují jejich požadavky. Pokud si nejste jistí, jestli má nákup programu Microsoft Software Assurance smysl, můžete nám kdykoli poslat e-mail nebo nám zavolat na číslo +31 24 202 21 03.

banner pro blog Windows Server Standard & Datacenter

Chcete koupit multilicence společnosti Microsoft za výhodnější cenu? Zvažte nákup použitých licencí. Pokud se rozhodnete pro multilicence Microsoftu, můžete se radovat z až o 70 % nižších cen než u nových licencí. To vše při zachování stejného softwaru a funkcí, které potřebujete. Naši sbírku nových a použitých licencí Microsoft si můžete prohlédnout  zde. Zde si můžete vyžádat osobní cenovou nabídku a my vám rádi pomůžeme.

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.