Microsoft Exchange Server vs. Office 365
Microsoft Exchange Server vs. Office 365
08/17/2023
4 min

Microsoft Exchange Server vs. Office 365

08/17/2023
4 min

Pro správu e-mailu a kancelářských aplikací si můžete vybrat mezi různými aplikacemi, jako je Microsoft Exchange Server a Office 365. Ideální volba závisí na konkrétních potřebách vaší organizace, například na tom, zda chcete pracovat v cloudu nebo ne. Exchange server má významný podíl na trhu, ale i popularita Office 365 roste a v tomto blogu vám prozradíme více o rozdílech.

Co je Exchange Server a jaké jsou jeho výhody?

Exchange Server je produkt společnosti Microsoft a používá se hlavně pro správu e-mailů, úkolů, zpráv a kalendářů. Při použití systému Exchange Server si můžete vybrat mezi interním hostováním a cloudem.

Bezpečnost

Díky maximální kontrole nad hardwarem a softwarem Exchange Server můžete efektivně přizpůsobit nebo upgradovat nastavení zabezpečení tak, aby vyhovovalo vašim potřebám. Navíc toho jste plně zodpovědní za aktualizace systému, zálohování a obnovu dat při použití interního serveru.

Spolehlivost

Díky blízkosti interního serveru je zajištěna lepší propustnost a přístupová doba, což zajišťuje větší spolehlivost. Kromě toho lze vadnou síť rychle opravit, což také zlepšuje provozuschopnost.

Exchange Server 2019 banner

Co je Office 365 a jaké jsou jeho výhody?

Microsoft Office 365 je cloudová verze sady Microsoft Office. Tyto aplikace od společnosti Microsoft již roky úspěšně slouží a jsou velkým úspěchem a varianta 365 není výjimkou.

Bez nákladů na server

Vzhledem k tomu, že Office 365 funguje na serverech hostovaných po celém světě, nemáte žádné náklady na místní server.

Produktivní aplikace

Office 365 nabízí celou řadu produktivních aplikací, jako je Outlook, Skype, Word a Excel, čímž se zvyšuje produktivita vašich zaměstnanců.

Objevte nejnovější funkce Microsoft Exchange Serveru 2019.

Aktualizace a nízké náklady na údržbu

Díky formuláři předplatného platíte měsíční náklady, které jsou kompenzovány aktualizacemi a nízkými náklady na údržbu.

Hlavní rozdíly

Mezi Exchange Serverem a Office 365 jsou některé klíčové rozdíly.

Cena

Office 365 nabízí měsíční předplatného, takže nemusíte dělat velké investice. Z dlouhodobého hlediska to však znamená určité náklady. Exchange Server je především jednorázová investice, která nezahrnuje měsíční investici, takže z ní budete mít prospěch v dlouhodobějším horizontu. Zvláště když se rozhodnete pro licence Exchange z druhé ruky.

Standardní nebo zakázková výroba

Každá firma je jedinečná a aplikace musí být nastavena tak, aby s ní každá firma mohla správně pracovat. Office 365 nabízí standardní sadu aplikací s různými možnostmi, které jsou často do značné míry uspokojivé. S interním serverem Exchange Server můžete obecně přizpůsobit službu svým konkrétním potřebám.

Exchange Server 2019 banner

Škálovatelnost

Vzhledem k tomu, že Office 365 je cloudový produkt, je velmi škálovatelný. Díky tomu můžete upgradovat své předplatné. Pokud budete někdy potřebovat upgrade na Exchange Server, možná budete muset zakoupit další hardware.

Závěr

 Exchange Server i Office 365 nabízejí několik výhod. Chcete pracovat v cloudu a být škálovatelní? Pak zvolte Office 365. Chcete jít na levnou, přizpůsobenou možnost, která je bezpečně umístěna na místě? Pak zvolte Microsoft Exchange Server.

Přečtěte si vše o místním Exchange Serveru zde.

Kupte si levné licence Exchange Serveru

Hledáte levné licence Exchange Server? Softtrader je specialista na použité licence společnosti Microsoft, kde ušetříte až 70% z nové ceny. Softtrader nabízí Microsoft Exchange Server 2013, 2016 a 2019. Zajímá vás cena? Požádejte o cenovou nabídku nyní.

Kontaktujte nás ohledně předprodaných softwarových licencí od společnosti Softtrader banner blogu

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.