Office 2021 Professional Plus vs. Microsoft 365 Business Premium
sql-server-management-jpg
11/16/2023
6 min

Office 2021 Professional Plus vs. Microsoft 365 Business Premium

11/16/2023
6 min

Office 2021 Professional Plus a Microsoft 365 Business Premium jsou dvě nejkomplexnější softwarová řešení pro firemní zákazníky. Obě licence nabízejí široké spektrum aplikací a služeb, ale může být obtížné vybrat licenci, která nejlépe vyhovuje potřebám vašeho podnikového softwaru. Z tohoto důvodu si v tomto článku můžete přečíst více o tom, co nabízí Microsoft 365 Business Premium a Office 2021 Professional Plus, jejich rozdíly a systémové požadavky. Na konci článku se také můžete podívat, která ze dvou licencí vyhovuje vašim obchodním potřebám.

Office 2021 Professional Plus

Microsoft Office 2021 Professional Plus je nejkomplexnější balíček sady Office. Licence vyžaduje jednorázový nákup a zahrnuje všechny klasické aplikace Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Excel, Teams, OneNote, Access, Publisher a Teams. Office 2021 Professional Plus je trvalá licence, kterou lze nainstalovat na jedno zařízení najednou. Vzhledem k tomu, že Office 2021 Professional Plus je multilicence, můžete jej snadno odinstalovat a znovu nainstalovat, což umožní přenesení licence na jiná zařízení. Výsledkem je, že Office 2021 Professional Plus není vázán na jedno zařízení, ale lze je používat vždy pouze na jednom zařízení. Přenositelnost je výhodná zejména při nákupu nového zařízení nebo v případě havárie systému či zařízení. Pokud jde o zabezpečení, Office 2021 Professional Plus je on-premise licence, což znamená, že všechna vaše data jsou ve výchozím nastavení uložena lokálně a nikoli v cloudu. Místní datové úložiště může chránit citlivé obchodní informace a data před kybernetickými útoky.

tabulka uvádějící aplikace v Office 2021 Standard vs Office 2021 Professional Plus.

Přečtěte si více o rozdílech mezi sadami Microsoft Office 2021 Standard a Microsoft Office 2021 Professional Plus.

Microsoft 365 Business Premium

Když si zakoupíte produkty Microsoft 365, získáte právo používat software a související služby po omezenou dobu – do konce nebo obnovení vašeho předplatného. Microsoft 365 Business Premium je nejkomplexnější profesionální předplatné. Obsahuje tedy základní aplikace PowerPoint, Word, Excel, Teams, OneDrive, Outlook, SharePoint, Exchange, Publisher a Access . Tyto aplikace můžete nainstalovat na více zařízení. Microsoft 365 Premium obsahuje nejnovější verze všech aplikací a všechny nové aktualizace, jakmile budou k dispozici. Microsoft 365 Business Premium je určen pro malé a střední organizace s až 300 uživateli. Obsahuje velmi rozsáhlé bezpečnostní funkce pro zajištění bezpečnosti vašich dat. Pro tento účel byly přidány aplikace a služby Information Protection, Microsoft Defender a Microsoft Entra ID .

Rozdíly mezi Office 2021 Professional Plus a Microsoft 365 Business Premium

Typ licence

Jedním z hlavních rozdílů mezi Office 2021 Professional Plus a Microsoft 365 je typ licence. Zatímco Microsoft 365 je předplatné , které vyžaduje měsíční nebo roční obnovení, Office 2021 Professional Plus je jednorázový nákup . Protože Microsoft 365 Business Premium je součástí nabídky Software jako služba společnosti Microsoft, předplatné zahrnuje aplikace i služby. Přečtěte si více o funkčních rozdílech níže.

Funkce

S Office 2021 Professional Plus a Microsoft 365 Business Premium můžete používat základní aplikace Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Access, Publisher a Teams. Hlavní rozdíl ve funkcích mezi těmito dvěma licencemi spočívá v povaze Microsoft 365 Business Premium. Vzhledem k tomu, že předplatitelská licence je součástí programu Software jako služba společnosti Microsoft, Microsoft 365 Business Premium kromě aplikací uvedených výše zahrnuje exkluzivní cloudové aplikace a služby . I když je nepotřebuje každý zákazník, mohou zjednodušit pracovní postup organizace. Microsoft Intune například spravuje přístup k firemním zdrojům. Dalším rozdílem ve vlastnostech těchto dvou licencí je úložiště. Zatímco Microsoft 365 Business Premium ukládá vaše data do cloudu, Office 2021 Professional Plus vám poskytuje mnohem větší kontrolu nad místním úložištěm vašich dat. To je důležité zejména pro společnosti, které nakládají s citlivými informacemi.

Microsoft Project 2021 banner

Aktualizace

Microsoft 365 přichází s nejnovější verzí všech aplikací a služeb. Pokud se v budoucnu objeví nová aktualizace , obdržíte ji, jakmile bude k dispozici. Office 2021 bude dostávat aktualizace zabezpečení do konce životnosti – 13. října 2026. Protože Office 2021 je nejnovější verze Office , nemůžete upgradovat na jinou novější verzi. Pokud v budoucnu dojde k upgradu, budete si jej muset zakoupit jako samostatnou licenci.

Podpěra, podpora

Microsoft 365 Business Premium a Office 2021 Professional Plus se liší dobou trvání podpory. Vzhledem k tomu, že první z nich je software-as-a-service, budete dostávat technickou podporu až do konce období vašeho předplatného. U trvalého Office 2021 trvá technická podpora 60 dní. Technická podpora pro Office 2021 Professional Plus je navíc určena výhradně pro instalaci a související problémy. Podpora je rozsáhlejší pro vlastníky Microsoft 365 Business Premium. Upozorňujeme, že instalaci Office 2021 může provést kdokoli, pokud má aktivační klíč a soubor ISO. U produktů Microsoft 365 společnost Microsoft sama zákazníkům doporučuje, aby se obrátili na prodejce společnosti Microsoft a pokračovali v instalaci a poskytování infrastruktury. Proto může být trvalá technická podpora potřebnější pro produkty Microsoft 365 než pro licence Office 2021.

Systémové požadavky Office 2021 Professional Plus

Níže si prohlédněte systémové požadavky pro Office Professional Plus a ujistěte se, že je vaše zařízení správně vybaveno. Upozorňujeme, že systémové požadavky pro Microsoft 365 jsou totožné.

 • Procesor: 1,6 GHz, 2jádrový procesor
 • Operační systém: Windows 10 nebo Windows 11
 • Paměť: minimálně 2 GB RAM
 • Pevný disk: 4 GB
 • Displej: 1024 x 768
 • Extra: přístup k internetu a účet Microsoft

Jak si vyberete mezi Office 2021 Professional Plus a Microsoft 365 Business Premium?

Rozdíly mezi těmito dvěma softwarovými licencemi také naznačují, že jsou vhodné pro různé softwarové potřeby.

Microsoft 365 Business Premium může být lepším řešením, pokud:

 • Počítáte s neustálou technickou podporou
 • Preferujete licenci založenou na předplatném
 • Aplikace Office byste měli mít vždy aktuální
 • Dáváte přednost ukládání dat v cloudu než lokálně

Office 2021 Professional Plus by lépe vyhovoval vašim softwarovým požadavkům, pokud:

 • Plánujete licenci používat delší dobu – s on-premise softwarem ušetříte peníze již po několika měsících
 • Nemusíte nutně pracovat s nejnovějšími aktualizacemi svých aplikací
 • Dáváte přednost jednorázovému nákupu namísto placení měsíčně nebo ročně za práva k používání softwaru
 • Dáváte přednost ukládání citlivých dat a informací lokálně než v cloudu (z bezpečnostních důvodů)

Kontaktujte nás ohledně předprodaných softwarových licencí od společnosti Softtrader banner blogu

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.