Je pro vás Professional Plus skutečně tím nejlepším balíkem Office?
how-does-microsoft-visio-work
10/17/2023
4 min

Je pro vás Professional Plus skutečně tím nejlepším balíkem Office?

10/17/2023
4 min

Pokud jde o nákup sady Microsoft Office, mnoho uživatelů požaduje nabídky na Office Professional Plus, aby měli jistotu, že budou mít „kompletní balíček“. Když jsme ve společnosti Softtrader prozkoumali potřeby našich zákazníků a aplikace Office, které požadují, rychle si uvědomíme, že jiné balíčky Office mohou být pro naše zákazníky někdy stejně dostačující a často levnější. Abychom vám pomohli rozhodnout, kterou sadu Office skutečně potřebujete, v tomto článku uvádíme některé licence Office, které mohou lépe vyhovovat vašim potřebám, 

Office Professional Plus

Office Professional Plus je jistě nejkomplexnějším balíkem aplikací Microsoft Office. Tato licence vám umožňuje přístup k obvyklým aplikacím, jako jsou Word, Excel a PowerPoint, ale také Publisher, Access, Outlook, Skype For Business (ve verzi 2019) a Microsoft Teams Lite (ve verzi 2021). Office Professional Plus je velmi užitečný pro mnoho společností, ale v žádném případě není nejlepším řešením pro všechny organizace. Když si naši zákazníci nejsou jisti, který balíček Office si mají koupit, obvykle se jich ptáme, zda potřebují všechny programy Office zahrnuté v balíčku Office, na který požadovali cenovou nabídku. V mnoha případech se ukazuje, že nepotřebují všechny tyto aplikace. Pokud potřebujete Outlook, postačí Office Home & Business. Pokud potřebujete také Publisher, zvažte Office Standard. Pokud potřebujete Access pro své každodenní úkoly, Office Professional je dobrým řešením. A konečně, pokud chcete také používat všechny dosud zmíněné aplikace s přidáním Teams, pak je Office Professional Plus licencí, kterou byste si měli vybrat.

 Multilicence Office

Otevřený licenční program je určen pro střední a velké společnosti. Proto je vyžadován počáteční nákup alespoň 5 aktivací a jeho cílem je centralizovat správu licencí pro společnosti. Proto si zakoupíte vlastní klíč pro tolik aktivací, kolik je potřeba, což umožňuje rozsáhlou instalaci a správu prostřednictvím serveru. Dále je v rámci tohoto licenčního modelu možná práce na dálku, RDS CAL jsou kompatibilní. Multilicenční program Microsoft je součástí programu Microsoft Open Licensing Program (OLP) určeného pro komerční použití. Pokud nepotřebujete Access a Teams, ale přesto chcete pracovat vzdáleně a/nebo být připojeni k serveru, pak pro vás může být Office Standard tou správnou licencí.

microsoft-office-2021-standard-vs-pro-plus

Přečtěte si další informace o rozdílech mezi sadami Microsoft Office 2021 Standard a Professional Plus.

Maloobchodní licence Microsoft Office

Na rozdíl od programu Open Licensing je Retail Licensing zaměřen jak na malé podniky, tak na koncové uživatele. Tyto licence nevyžadují minimální aktivaci a lze je odinstalovat a znovu nainstalovat v případě poruchy počítače. Na rozdíl od multilicencování s maloobchodní licencí Office však není možné pracovat na dálku. Licence RDS CAL také nejsou kompatibilní s tímto modelem licencování.

microsoft-office-2021-home-student-vs-home-business-vs-office-pro

Office Home & Business obvykle splňuje základní softwarové požadavky, ale pokud potřebujete další aplikace Access a Publisher, Office Professional je vhodnější než Office Professional Plus.

Přečtěte si více o rozdílech mezi aplikacemi Microsof Offic 2021 Home & Student, Home & Business a Professional.

Kupte si levné licence Microsoft Office

Stále si nejste jisti, která verze Office nejlépe vyhovuje vám a vaší společnosti? Softtrader má tým licenčních specialistů společnosti Microsoft, kteří vám mohou pomoci najít licenci Office, která nejlépe vyhovuje vám a vaší firmě.

  Kontaktujte nás ohledně předprodaných softwarových licencí od společnosti Softtrader banner blogu

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.