Microsoft Office Standard vs. Office Professional Plus
Microsoft Office Standard vs. Office Professional Plus
03/08/2023
2 min

Microsoft Office Standard vs. Office Professional Plus

03/08/2023
2 min

Kromě maloobchodních verzí Office nabízí Microsoft také obchodní verzi Office. Tyto multilicence jsou k dispozici ve 2 různých variantách. Na tomto blogu uvádíme rozdíly mezi těmito 2 variantami.

Standardní sada Microsoft Office

Office Standard je integrovaná řada aplikací společnosti Microsoft navržených tak, aby bezproblémově navzájem spolupracovaly a optimalizovaly každodenní pracovní postupy. Office Standard obsahuje následující aplikace:

  • Excel : Tabulková aplikace s nástroji pro vizualizaci a analýzu dat.
  • Word : Kompletní textový editor.
  • PowerPoint : Grafický prezentační program s možnostmi pro text, zvuk a animační efekty.
  • OneNote : Aplikace pro zapisování poznámek, která umožňuje sdílet různé typy obsahu mezi členy týmu.
  • Outlook : správce času, který spravuje na jednom místě e-maily, úkoly, kalendář a kontakty.
  • Publisher: Komplexní program pro publikování, který umožňuje lidem se základními návrhářskými dovednostmi vytvářet různé publikace.

Všechny desktopové aplikace v balíčku Office Standard jsou kompletní programy. To znamená, že každý program (např. Word, Excel, Outlook atd.) má v sobě integrované všechny funkce. Nejnovější verze sady Office Standard funguje na stolních počítačích a spolupracuje s OneDrive, cloudovou službou společnosti Microsoft pro ukládání souborů. Tato možnost umožňuje, že můžete začít vytvářet dokument na jednom zařízení (třeba na počítači v práci) a pokračovat tak, kde jste skončili, na jiném zařízení (třeba na domácím tabletu) s nainstalovaným Office, pokud jsou soubory synchronizované s OneDrivem. To také umožňuje úpravy v reálném čase.

Microsoft Office 2021 banner

Microsoft Office Professional Plus

Office Professional Plus je sada aplikací společnosti Microsoft určených především pro komerční nebo obchodní použití. Sada Office Professional Plus obsahuje všechny standardní aplikace sady Office (Excel, OneNote, Outlook, PowerPoint, Word a Publisher) a dvě nové aplikace, které nejsou součástí sady Office Standard:

  • Access: Systém správy relačních databází, který umožňuje informačním pracovníkům sledovat a vykazovat informace.
  • Skype pro firmy: Integrovaný komunikační prostředek, který funguje ve spojení se Serverem Skypu pro firmy. Díky němu mohou uživatelé mezi sebou chatovat, posílat si hlasové zprávy, videa nebo přepínat mezi režimy. Stejně jako u sady Office Standard jsou všechny aplikace pro stolní počítače v sadě Office Professional Plus plné verze aplikace. Vyžádejte si cenovou nabídku níže!

Další informace o rozdílech mezi Office 2019 pro studenty a domácnosti, pro domácnosti a podnikatele a pro profesionály najdete zde. Přečtěte si více o Office 2019 vs Office 2016 zde.

Přečtěte si další informace o rozdílech mezi Office 2021 a Office 2019.

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.