Microsoft Publisher: k čemu jej používáte?
Microsoft Publisher: k čemu jej používáte?
04/19/2023
4 min

Microsoft Publisher: k čemu jej používáte?

04/19/2023
4 min

Microsoft Publisher: k čemu jej používáte?

Licence Microsoft Office se skládá z několika užitečných programů. Word a PowerPoint jsou známé programy, ale Microsoft Publisher zná méně lidí. Tento článek vysvětluje, co je Publisher, co s ním můžete dělat a do kterých balíčků Office je Publisher zahrnutý.

Co je aplikace Publisher?

Microsoft Publisher je aplikace určená pro publikování v počítači. Tento nástroj je součástí komerčních balíčků Microsoft Office (Standard, Professional a Professional Plus). Na rozdíl od Microsoft Wordu, který se zaměřuje na korektury a kompozici textu, MS Publisher se zaměřuje na layout a design stránek.

Aplikaci Publisher lze použít k návrhu spousty publikací, od vizitek a bulletinů až po kalendáře a přání. Aplikace Publisher je snadno použitelný nástroj pro neprofesionální designéry. Microsoft Publisher je také levnější alternativou za programy, jako je Adobe InDesign.

K čemu se používá aplikace Microsoft Publisher?

Aplikace Microsoft Office Publisher slouží k vytváření profesionálních dokumentů. Je to hodně podobný Microsoft Wordu. Ve srovnání se známým Microsoft Wordem věnuje aplikace Publisher více pozornosti rozložení a designu stránky a méně formátování a kompozici slov. Jestliže potřebujete vytvořit jednoduchý profesionální dokument nebo složitý dokument pro obchodní účely, můžete si vybrat jednu z dostupných šablon a snadno ji upravit a přizpůsobit konkrétním potřebám.

Microsoft Office 2021 banner

Široká škála šablon

V aplikaci Publisher je k dispozici široká nabídka šablon. Po výběru vhodné šablony se přidají obrázky a texty. Dokumenty v aplikaci Microsoft Publisher jsou uloženy jako soubor s příponou PUB. Po vytvoření požadovaného dokumentu nabízí tento software možnost jej poslat e-mailem komukoli nebo jej publikovat online nebo exportovat jako jiný formát souboru.

Více informací o Office 2021 a Office LTSC najdete zde.

Důvody, proč byste měli používat MS Publisher / K čemu je Microsoft Publisher dobrý?

Šikovní kouzelníci

Potřebujete pomocnou ruku při tvorbě konkrétní publikace? Aplikace Microsoft Office Publisher obsahuje několik užitečných průvodců, kteří vám pomohou navrhnout vše; od bannerů a brožur až po zpravodaje a dokonce i webové stránky.

Snadné použití

Ať už s digitálním publikováním teprve začínáte, nebo se do něj chcete jen pustit, zjistíte, že Microsoft Publisher se snadno používá. Díky snadno použitelnému rozhraní a všem funkcím, které potřebujete, můžete snadno vytvářet vysoce kvalitní publikace bez ohledu na úroveň dovedností v této aplikaci.

Vytváření široké škály publikací

I když je aplikace Microsoft Publisher často spojována s navrhováním bulletinů a brožur, není to vše, k čemu je dobrá. Pomocí softwaru můžete vytvářet širokou škálu publikací, včetně návrhů, produktových listů, servisních příruček a mnoho dalšího.

„Přetažení“

Designování nemusí být při použití aplikace MS Publisher komplikovaný úkol. Software má implementovanou funkci drag-and-drop, která umožňuje rychle vkládat fotografie a další média do vašich publikací. Přetažení vám ušetří spoustu času. Do dokumentu můžete dokonce publikovat obsah přímo ze stránek sociálních médií.

Součást Office Standard, Pro a Pro Plus

Microsoft Publisher (nebo Microsoft Office Publisher) je součástí obchodních multilicencí Office: Standard, Professional a Professional Plus. To je zřejmé z níže uvedeného diagramu.

Systémové požadavky Microsoft Office 2019

Publisher je součástí Office 2019, požadavky na systém jsou uvedené níže:

  • 2jádrový procesor 1,6 GHz nebo vyšší (pro Skype pro firmy se doporučuje 2,0 GHz nebo rychlejší)
  • 4 GB paměti RAM pro 64bitové systémy, 2 GB paměti RAM pro 32bitové systémy
  • 4,0 GB volného místa na disku
  • Rozlišení obrazovky 1280 x 768 nebo vyšší
  • Windows 10 (pro Windows Server 2019)

Kupte si levné licence Microsoft Office

Hledáte levné licence Microsoft Office? Softtrader je specialista na použité licence Microsoft, což vám ušetří až 70% z nové ceny. Softtrader nabízí Microsoft Office 2010, 2013, 2016, 2019 a 2021. Zajímá vás cena? Požádejte o cenovou nabídku nyní.

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.