Office 2021 Professional Plus: wszystko, co musisz wiedzieć
Office 2021 Professional Plus
04/19/2024
8 min

Office 2021 Professional Plus: wszystko, co musisz wiedzieć

04/19/2024
8 min

Microsoft Office je softwarová sada, která se skládá z rozdílných aplikací od společnosti Microsoft. Zahrnuje například aplikace Word, PowerPoint, Outlook a Excel. Office 2021 Professional Plus je nejobsáhlejší edice sady Microsoft Office a s touto edicí získá uživatel přístup k dalším aplikacím.

O sadě Office 2021 Professional Plus

Microsoft Office 2021 Professional Plus usnadňuje uživateli i počítači provádění úkolů, a tím zvyšuje efektivitu. Aplikace umožňují uživateli co nejlépe formátovat různé úkoly. Společnost Microsoft nabízí ve své softwarové sadě různé aplikace pro různé účely. Společnost Microsoft nabízí také verzi LTSC (Long Term Servicing Channel) programu Professional Plus. Verze LTSC je určena výhradně pro podniky a státní správu. Jedná se o trvalou licenci, což znamená, že produkt stačí zakoupit pouze jednou. Níže jsou uvedeny aplikace, které obsahuje sada Microsoft Office 2021 Professional Plus, a k čemu se tyto aplikace používají.

Microsoft Office 2021 banner

Přečtěte si další informace o rozdílech mezi sadami Office 2021 a Office LTSC.

Přečtěte si více o všem, co potřebujete vědět o LTSC.

Microsoft Word

Microsoft Word je textový procesor, který může uživatelům pomoci při přípravě dokumentů. Kromě přípravy dokumentů umí Word dokument také formátovat pomocí různých nástrojů. Mezi příklady patří přidávání stínů, změna kontrastu, úprava velikosti písma a textu a přidávání ilustrací. Word nabízí také kontrolu pravopisu nebo možnost přidávat tabulky. K dispozici je také řada dalších funkcí, které může uživatel použít, aby dokument vypadal úhledně.

Microsoft PowerPoint

Aplikace Microsoft PowerPoint umožňuje sestavovat prezentace. Pomocí aplikace PowerPoint může uživatel využívat různé nástroje, které aplikace PowerPoint nabízí, a zajistit tak dobře zpracovanou prezentaci. Prezentace umožňují vizualizaci a jsou vhodným nástrojem pro prezentace nebo prezentace, díky nimž si posluchači lépe představí, o čem se mluví. Pomocí efektů a přechodů, které PowerPoint nabízí, může uživatel upoutat pozornost publika.

Microsoft Excel

Microsoft Excel je tabulkový editor a nabízí nástroje pro výpočty, grafické nástroje a otočné tabulky. Aplikaci používají především uživatelé zabývající se zpracováním dat. Excel totiž pracuje s různými vzorci a to umožňuje rychlejší zpracování dat.

Microsoft Access

Microsoft Access je aplikace, která pomáhá uživatelům spravovat databáze. Access je systém pro správu databází, který kombinuje grafické uživatelské rozhraní s nástroji pro vývoj softwaru. Představte si správu účtů a faktur, přidávání tabulek, hledání vztahů mezi existujícími daty nebo jejich porovnávání.

Microsoft OneNote

Microsoft OneNote umožňuje psaní poznámek. Je určen ke shromažďování informací, a to i ve spolupráci s více uživateli. Uživatelé tak mohou poznámky nejen snadno sdílet, ale také společně vytvářet poznámky v souboru. OneNote shromažďuje výstřižky z obrazovky, poznámky, kresby a zvukové komentáře uživatelů.

Microsoft Publisher

Microsoft Publisher je aplikace pro stolní publikování, která klade důraz na rozvržení stránek a grafický design. Pomocí aplikace Publisher mohou uživatelé vytvářet vizuálně bohaté a profesionální publikace. Příkladem mohou být vizitky, kalendáře, zpravodaje, blahopřání nebo kalendáře.

Microsoft Outlook

Microsoft Outlook je správce osobních informací a e-mailový klient. Umožňuje uživatelům spravovat e-mailové zprávy. Myslí na odesílání, vytváření a archivaci. Kromě toho Outlook umožňuje uživatelům také spravovat kontakty, úkoly nebo akce, volné poznámky a schůzky v elektronickém kalendáři. Organizace obvykle používají Outlook ke vzájemné komunikaci nebo ke sdílení dat. To lze velmi snadno provést pomocí centrálních poštovních seznamů nebo distribučních seznamů.

Microsoft Teams

Microsoft Teams je platforma pro komunikaci a spolupráci. Uživatelům nabízí různé možnosti efektivní spolupráce, a to i na dálku. Teams nabízí například možnost chatu, videokonferencí, ukládání souborů a integraci s dalšími aplikacemi společnosti Microsoft.

Office 2021 Professional Plus: Výhody

Správci mohou snadno centrálně ovládat počítače a účty pomocí sady Office 2021 Standard. Prostřednictvím množstevní aktivace lze přidat mnoho uživatelů. Kromě toho Microsoft nabízí v Office 2021 telemetrii aplikací. Ta poskytuje automatizované vzdálené měření a shromažďuje data. Také Office 2021 obsahuje službu RMS (Rights Management Services), která pomáhá zabezpečit digitální informace před neoprávněnými uživateli. Kromě toho je Office 2021 vybaven také vylepšenými funkcemi pro spolupráci.

Výše uvedené funkce jsou k dispozici také pro Office 2021 Professional Plus. Verze Professional Plus však nabízí další funkce, například archivaci e-mailů z aplikace Outlook. Zde lze také nastavit automatickou politiku uchovávání, kterou mohou správci IT centrálně spravovat. Ve verzi Professional Plus sady Office 2021 je možné používat nativní funkce Power Pivot a Power view pro rychlé sestavování a analýzu velkého množství dat.

Jak již bylo zmíněno, edice Professional Plus je nejkomplexnějším balíčkem sady Office 2021. Office 2021 Professional Plus obsahuje více aplikací než verze Standard. S touto edicí totiž uživatel získá také Microsoft Teams a Microsoft Access. S verzí Professional Plus může uživatel také přistupovat k dokumentům SharePoint a Exchange z aplikace Outlook.

Přečtěte si více informací o rozdílech mezi sadami Microsoft Office 2021 Standard a Professional Plus.

Office 2021 Professional Plus vs Microsoft 365 Business Premium

Office 2021 Professional Plus i Microsoft 365 Business Premium jsou nejkomplexnější softwarová řešení pro firemní zákazníky. Obě totiž obsahují širokou škálu aplikací a služeb. Hlavní rozdíl mezi nimi je ve způsobu nákupu. Konkrétně Professional Plus, jak již bylo zmíněno, je trvalá licence, zatímco Microsoft 365 Business Premium využívá model předplatného. V případě Microsoft 365 Business Premium získává uživatel právo používat software a související služby po omezenou dobu, a to až do ukončení předplatného. To může být placené nebo ukončené na měsíční či roční bázi. Další rozdíl spočívá v tom, že Microsoft 365 Business Premium je součástí programu Microsoft Software jako služba. Ten umožňuje využívat cloudové aplikace a služby. Ty však nejsou pro každého zákazníka povinné, mohou však vylepšit celkový pracovní postup. Office 2021 Professional Plus však nabízí větší kontrolu nad místním úložištěm dat, což může být velmi důležité pro firmy, které hodně pracují s citlivými informacemi.

Přečtěte si více informací o rozdílech mezi sadami Office 2021 Professional Plus a Microsoft 365 Business Premium.

Office 2021: Konec životnosti

Všechny produkty společnosti Microsoft mají datum ukončení životnosti (End of Life, EoL). To znamená, že produkt je podporován pouze po určitou dobu. Obvykle se takové období skládá z přibližně 10 let od data vydání. Po tomto datu tedy produkt již není podporován. Tuto podporu lze rozdělit na dva typy podpory: Pravidelnou a rozšířenou podporu. V prvních 5 letech platí pravidelná podpora, která uživateli poskytuje nejnovější aktualizace. Myslete na nové funkce nebo vylepšení. Když po 5 letech dosáhne pravidelná podpora svého data ukončení, bude se uplatňovat rozšířená podpora. V rámci rozšířené podpory bude uživatel dostávat pouze aktualizace zabezpečení. Během prodloužené podpory tedy již nebudou k dispozici žádné nové funkce. Jakmile obě podpory skončí, pak můžete produkt stále používat, pouze již nebudou vůbec žádné aktualizace a společnost Microsoft sama již nemůže poskytovat podporu. Pokud tedy budete mít nějaké problémy po datu ukončení podpory, společnost Microsoft pro vás nemůže nic udělat.

K sadě Office 2021 však již nebude poskytována rozšířená podpora. Což znamená, že celková podpora všech edic Office 2021 skončí 13. října 2026. To je přibližně o 5 let později, protože Office 2021 byl vydán 5. října 2021.

Nákup sady Office 2021 Professional Plus

Office Professional Plus je nejobsáhlejší softwarový balík Office a obecně tato licence stojí na oficiálních stránkách společnosti Microsoft přibližně 579 EUR jako nová. Cena se tedy může lišit v závislosti na tom, kde ji koupíte. Místo nákupu nového softwaru existuje také možnost zakoupit software z druhé ruky. Software na rozdíl od fyzických produktů zůstává ve stejném stavu. Pokud se rozhodnete pro licenci z druhé ruky, můžete ušetřit až 70 % původní ceny.

Podivejte se na nase licence z druhe ruky banner

Nějaké dotazy? Ozvěte se!

Chcete-li získat další informace o tom, který software Microsoft a které licence jsou pro vás nejvhodnější, kontaktujte nás. Kontaktovat nás můžete prostřednictvím níže uvedených kanálů od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.