Co je Microsoft Publisher? - Softtrader
Co je Microsoft Publisher?
04/19/2023
4 min

Co je Microsoft Publisher?

04/19/2023
4 min

Microsoft má mnoho licencí. Existuje několik známých názvů, například Office, Windows/Exchange Server a Publisher. Ačkoli není tak populární, Microsoft Publisher je aplikace, kterou stále častěji používá stále více veřejnosti. Je to proto, že se o této aplikaci společnosti Microsoft dozvídá stále více lidí. V tomto blogu se mimo jiné dočtete více o tom, co je Publisher, jaké jsou jeho funkce a systémové požadavky.

Co je aplikace Microsoft Publisher?

Microsoft Publisher je aplikace pro publikování na počítači a zpracování textu od společnosti Microsoft. Publisher je často považován za pokročilejší verzi aplikace Microsoft Word. Je to dáno tím, že Word se zaměřuje především na psaní textů, zatímco v Publisheru se můžete více věnovat vizuální stránce - rozvržení a designu. MS Publisher je také ve srovnání s Wordem spíše profesionální nástroj. Publisher je součástí několika balíčků Office 2019/2021, jak je uvedeno v následujícím odstavci.

Microsoft Publisher v balíčcích Office:

Microsoft Publisher si můžete zakoupit buď samostatně, nebo jako součást balíčku Office. Publisher je součástí tří balíčků Office, a to pro obě edice Office 2019 a 2021. Publisher získáte při nákupu:

  1. Office 2019: Standard, Professional a Professional Plus.
  2. Office 2021: Standard, Professional a Professional Plus.

PŘIDAT TABULKU

Výběr mezi těmito třemi verzemi sady Office, které obsahují aplikaci Microsoft Publisher, závisí také na dalších aplikacích. Pokud například nepotřebujete Skype for Business/Teams, není třeba volit Office Professional Plus. Níže se dozvíte více informací o tom, co všechno můžete s aplikací Microsoft Publisher dělat.

Microsoft Office 2021 banner

K čemu slouží aplikace Microsoft Publisher?

Microsoft Publisher slouží především k vytváření profesionálních návrhů, například bulletinů, letáků a složek. Umožňuje snadno vytvářet jedinečné návrhy, pro různé účely. Vedle toho se Publisher poměrně snadno používá, což z něj činí ideální software pro začátečníky, nadšence i profesionály. Díky široké škále šablon, které Publisher nabízí, můžete program používat jak pro osobní, tak pro profesionální projekty. Několik příkladů toho, co můžete s Publisherem dělat, je vytváření pohlednic, zpravodajů a kalendářů.

Funkce aplikace Microsoft Publisher:

Jednou z nejlepších funkcí programu Microsoft Publisher je funkce Drag and Drop. Díky tomu můžete do svých návrhů rychle a snadno vkládat fotografie a další grafické objekty. Tato funkce šetří čas. Pomocí aplikace Publisher můžete také přímo do dokumentu vkládat obsah sociálních médií. Navíc můžete vytvářet nejrůznější návrhy a publikace, protože v aplikaci Publisher je k dispozici mnoho možností. Další dobrou funkcí aplikace Microsoft Publisher jsou praktičtí průvodci. Jedná se o průvodce, kteří vám pomohou vytvořit požadovaný design. K dispozici je také více různých formátů dokumentů, například jpeg, pdf a xps. Tisíce možností, které jsou v aplikaci Microsoft Publisher k dispozici, z ní činí velmi komplexní a užitečnou aplikaci.

Microsoft Publisher pro MAC:

V zařízení s operačním systémem MAC (MacOS) máte možnost používat aplikaci Microsoft Publisher. Za tímto účelem si musíte zakoupit jednu ze tří výše uvedených licencí Office, které obsahují aplikaci Microsoft Publisher. Například Office 2021 Standard for MAC.

Systémové požadavky pro aplikaci Microsoft Publisher:

Microsoft Publisher/Microsoft Office má pro vaše zařízení následující systémové požadavky:

  1. RAM: Minimální velikost: 4 GB
  2. Operační systém: Windows 10 nebo novější verze jako váš operační systém. Může to být také MacOS pro Office 2021 Standard pro Mac. Zde potřebujete jednu ze tří nejnovějších verzí systému MacOS. Jedná se o MacOS 11, 12 a 13.
  3. Alespoň 4 GB volného místa na disku
  4. Rozlišení obrazovky 1280 x 768 nebo vyšší
  5. Dvoujádrový procesor s frekvencí 1,6 GHz nebo vyšší

Levné licence Office u společnosti Softtrader:

Pokud hledáte levnou a spolehlivou licenci Microsoft Publisher/Office, podívejte se na nabídku společnosti Softtrader a vyžádejte si cenovou nabídku. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi vám pomůžeme!

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.