Microsoft Office 2021 Standard vs. Professional Plus
Microsoft Office 2021 Standard vs. Professional Plus
08/17/2023
4 min

Microsoft Office 2021 Standard vs. Professional Plus

08/17/2023
4 min

Microsoft Office software, který v sobě má zabudováno několik užitečných aplikací. Zahrnuje aplikace jako Word, PowerPoint, Outlook a Excel. K dispozici je několik aplikací. Verzi od verze se liší, které aplikace obsahují. Nejnovější verze Microsoft Office je verze 2021. Existují různé verze. Tento blog porovnává  Microsoft Office 2021  Standard s Microsoft Office 2021 Professional Plus.

Microsoft Office 2021 Standard: Co nabízí?

Microsoft Office 2021 Standard má průměrnému uživateli co nabídnout. V rámci něj mohou administrátoři snadno centrálně řídit počítače a účty pomocí standardní verze. To platí také pro vzdálené počítače a virtuální počítače prostřednictvím síťového připojení k terminálové službě. Mnoho uživatelů můžete přidat najednou pomocí aktivace multilicence. Microsoft Office 2021 Standard navíc nabízí telemetrii aplikací, která poskytuje automatizovaná vzdálená měření a shromažďuje užitečná data. Microsoft Office 2021 Standard zahrnuje službu Správa přístupových práv Windows (RMS). To chrání digitální informace před neoprávněnými uživateli. Microsoft Office 2021 přichází také s vylepšenými funkcemi pro spolupráci. Spoluautoři mohou po pozvání pracovat na stejném dokumentu prostřednictvím cloudové platformy, jako je SharePoint nebo OneDrive. S Microsoft Office 2021 lze také sdílet a společně používat soubory aplikací Word, PowerPoint a Excel. Níže jsou uvedeny všechny aplikace, které Microsoft Office 2021 Standard nabízí. 

Microsoft Office 2021 Standard obsahuje následující aplikace:

 1. Outlook
 2. Word
 3. Excel
 4. Aplikace PowerPoint
 5. Publisher (jenom počítač)
 6. Aplikace OneNote

Microsoft Office 2021 banner

Další informace o Office 2021 a Office LTSC.

Microsoft Office 2021 Professional Plus: Co nabízí?

Stejně jako u verze Standard mohou administrátoři snadno centrálně řídit počítače a účty. Je možné přidat více uživatelů naráz. Verze Professional Plus nabízí také telemetrii aplikací. Microsoft Office 2021 Professional Plus, stejně jako standardní verze, obsahuje službu Správa přístupových práv Windows (RMS). S Microsoft Office 2021 Professional Plus je možné archivovat e-maily z aplikace Outlook. Za tímto účelem lze vypracovat automatickou politiku uchovávání. Správci IT to mohou spravovat centrálně. Díky nativnímu doplňku Power Pivot a nástroji Power View je možné rychle kompilovat a analyzovat velké objemy dat. Microsoft Office 2021 Professional Plus také nabízí funkci nazývanou poštovní schránky webu. Jak bylo uvedeno výše, Microsoft Office 2021 obsahuje také funkce pro spolupráci. To platí i pro Microsoft Office 2021 Professional Plus. Spoluautoři mohou spolupracovat na stejném dokumentu pomocí platformy založené na cloudu, jako je SharePoint, OneDrive nebo Teams. S Microsoft Office 2021 Professional Plus můžete sdílet a tímto způsobem současně používat soubory Word, PowerPoint a Excel s ostatními.

To umožňuje přístup k dokumentům SharePoint a Exchange z aplikace Outlook.Microsoft Office 2021 Professional Plus obsahuje následující aplikace:

 1. Outlook
 2. Word
 3. Excel
 4. Aplikace PowerPoint
 5. Publisher (jenom počítač)
 6. Aplikace OneNote
 7. Access (jenom PC)
 8. Teams

tabulka uvádějící aplikace v Office 2021 Standard vs Office 2021 Professional Plus.

Microsoft Office 2021 Standard vs. Professional Plus: Jaké jsou rozdíly?

 1. Standardní Office 2021 Professional Plus nabízí více aplikací než standardní verze, navíc nabízí Microsoft Access (pouze přes PC) a Microsoft Teams.
 2. Archivace e-mailů z aplikace Outlook a vypracování zásad uchovávání informací je možné s verzí Professional Plus, ale ne se standardní verzí.
 3. Proces sběru a analýzy dat je efektivnější u verze Professional Plus než u standardní verze.
 4. Přístup k dokumentům SharePoint a Exchange z aplikace Outlook je možný s verzí Professional Plus, ale ne se standardní verzí.

Další informace o rozdílech mezi sadami Microsoft Office 2021 Home & Student, Home & Business a Professional.

Kde koupit licence Microsoft Office?

Hledáte levné licence Microsoft Office? Pak jste na Softtraderu na správném místě! Nabízíme softwarové licence se slevou až 70%. Zajímá vás, kolik budou stát? Vyžádejte si cenovou nabídku níže!

Vyžádejte si cenovou nabídku!

Microsoft Office 2021 banner

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.