Microsoft Project 2021: Co byste měli vědět
Microsoft Project 2021 Co byste měli vědět
08/17/2023
4 min

Microsoft Project 2021: Co byste měli vědět

08/17/2023
4 min

Microsoft Project existuje již několik let. Aktualizace Projectu byly zakomponovány do verze 2021. Nejnovější vydání bylo vydáno současně s Office 2021 a Visio 2021 5. října 2021. V tomto blogu si můžete přečíst další informace o nejnovější verzi Microsoft Projectu.

Verze projektu 2021

Microsoft Project 2021 byl vydán 5. října 2021 jako lokální řešení. Navíc je možné Project 2021 platit i formou předplatného, tyto tzv. "Projektové plány" mohou být pro některé společnosti tím správným řešením, nicméně Softtrader vždy doporučuje jednorázový nákup, aby nedošlo k narušení pracovních procesů. Platnost trvalých licencí navíc nevyprší a za plány projektu platíte měsíčně.

Verze aplikace Microsoft Project 2021

Níže uvádíme různé verze aplikace Microsoft Project 2021 a rozdíly.

Microsoft Project 2021 Standard

Základní variantou místních licencí Projectu je Microsoft Project 2021 Standard. Tato verze má o něco méně pokročilé nástroje než edice Project 2021 Professional, ale v mnoha případech postačí, samozřejmě v závislosti na řadě faktorů. S touto variantou je možné spravovat úkoly, reporty a další obchodní informace. S touto verzí není možné spravovat prostředky. Tato varianta navíc nemá několik nástrojů pro spolupráci prostřednictvím Projectu.

Microsoft Project 2021 banner

Microsoft Project 2021 Professional

Microsoft Project 2021 Professional je komplexnější verze Projectu. Tuto verzi Microsoft Projectu 2021 je možné synchronizovat s Projectem Online a projektovým serverem. Kromě toho je tato verze Projectu 2021 součástí kanálu dlouhodobé služby (LTSC) společnosti Microsoft a je kompatibilní s Office 2021 a Office LTSC. Je také možné odeslat časové registrace, ve kterých je rozdělen čas projektu a neprojektový čas, což je užitečný nástroj pro snadnější nastavení výpočtů nákladů na práci a faktur.

Velmi levné možnosti pro licenci Microsoft Project

Jak už jsme psali výše, nové licence Project 2021 jsou poměrně drahé, srovnatelnou s předchozími verzemi Microsoft Project. Určitě však stojí za zvážení, jestli neušetřit na licencích Microsoft Project tím, že požádáte  o použitou licenci Microsoft Project od společnosti Softtrader. Již řadu let prodáváme organizacím licence z druhé ruky a již jsme mnoha organizacím pomohli ušetřit až 70 % na softwaru.

Další informace o Microsoft Projectu 2021 Standard vs. Professional

Project online vs. on-premise

Tichý přechod Microsoftu na cloudová řešení pokračuje podle očekávání. Microsoft se snaží nalákat zákazníka, aby platil předplatné, protože to vypadá jako levnější možnost. Ale opak je pravdou, většinou je to dražší varianta než jednorázová koupě. S on-premise řešeními, nazývanými také jednorázový nákup, je křišťálově jasné, co dostanete, žádné skryté verze Microsoft Project, ale aplikace pro řízení projektů s téměř všemi funkcemi, které si můžete přát. Online předplatné je stručně vysvětleno níže, poté jsou tyto plány porovnány s možnostmi jednorázového nákupu aplikace Microsoft Project 2021.

Project Plan 1

Plán Projectu 1 poskytuje přístup k webové verzi Projectu a Projectu Online Essentials. Toto předplatné stojí $ 10.00 na uživatele a měsíc.

Project Plan 3

S projektem Project Plan 3 získáte webovou verzi Projectu Online i desktopového klienta Projectu Online. Tento plán také zahrnuje novou funkci Roadmap. Kromě toho můžete v této verzi spravovat prostředky. Tento plán umožňuje jednomu uživateli nainstalovat MS Project na 5 PC. Tento plán stojí $ 30.00 na uživatele za měsíc.

banner pro blog Microsoft Project 2016, 2019 & 2021

Project Plan 5

Project plan 5 je nejrozsáhlejší, ale také nejdražší předplatné. S Project plan 5 obdržíte webovou verzi Projectu Online i desktopového klienta Projectu Online. Na toto předplatné se vztahují všechny výše uvedené funkce. K tomu přichází nové ERP plánování, řízení poptávky a optimalizace portfolia. Tento plán stojí $ 55.00 na uživatele za měsíc.

Závěr

Jak je uvedeno výše, doporučujeme trvalou licenci. Pro online varianty chodí aktualizace rychle. Což není nutné špatně, ale je jasné, že velké objemy aktualizací mohou narušit pracovní procesy. To je důvod, proč my ve společnosti Softtrader B.V. vždy preferujeme trvalé licence! Proto si vyberte použitou softwarovou licenci od Softtrader a ušetřete až 70%!

Kupte si levné licence Microsoft Project

V Softtrader B.V. jste na správném místě pro nejlevnější licence Microsoft. Můžete snadno ušetřit až 70% na nové ceně zakoupením použitého softwaru. Požádejte o cenovou nabídku nyní.

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás ohledně předprodaných softwarových licencí od společnosti Softtrader banner blogu

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.