Aktivační klíče v multilicenci společnosti Microsoft
Microsoft Exchange Server vs. Office 365
09/22/2023
5 min

Aktivační klíče v multilicenci společnosti Microsoft

09/22/2023
5 min

Aktivační klíče v multilicencování Microsoft jsou čistě aktivační nástroje a nejsou spojeny s právy k použití softwarové licence. Když si zakoupíte multilicence společnosti Microsoft, obdržíte několik aktivačních klíčů, které jsou navrženy tak, aby aktivace softwaru ve velkém měřítku byly efektivní. Více aktivačních klíčů přináší výhody mnoha organizacím, protože šetří čas na aktivaci a správu licencí. Dále v tomto článku se také dozvíte, co jsou klíče KMS a jak být v souladu s multilicenčním modelem.

Jak funguje Volume Activation?

Aktivační technologie se liší podle typu zakoupeného softwaru. V multilicencování je tento proces mimořádně efektivní, protože můžete aktivovat více softwarových licencí ve velkém měřítku. To je výhodné zejména pro střední a velké podnikové sítě, protože šetří čas, usnadňuje správu softwaru a zvyšuje flexibilitu a škálovatelnost.

Rozsáhlou aktivaci softwaru můžete implementovat zakoupením multilicence. Zakoupením multilicence si zakoupíte práva k používání softwaru. Poté obdržíte speciální klíče, abyste mohli provést aktivaci softwaru.

Když si zakoupíte multilicence, obdržíte několik aktivačních klíčů, které se striktně používají k aktivaci zakoupeného softwaru. Tyto klíče mohou být buď MAK nebo KMS. Níže naleznete hlavní rozdíly mezi těmito dvěma typy klíčů.

Podivejte se na nase licence z druhe ruky banner

Přečtěte si více o renovovaném softwaru Microsoft.

Jak fungují klávesy MAK?

MAK je zkratka pro Multiple Activation Key. Pomocí tohoto klíče se počítač připojí pouze jednou k aktivačnímu serveru výrobce. Existují dva různé způsoby, jak to provést: nezávislá aktivace nebo aktivace prostřednictvím aktivace proxy MAK. Rozdíl mezi těmito dvěma je v tom, že prostřednictvím nezávislé aktivace MAK se počítače jednotlivě připojují k Microsoftu prostřednictvím internetu nebo telefonu. U metody MAK Proxy Activation následuje aktivace také po připojení přes internet nebo telefon, centralizovaný požadavek se provádí na více počítačů.

Jak fungují klíče KMS?

KMS je také službou správy klíčů pro mnoho organizací, protože KMS umožňuje aktivaci systémů v interních sítích. Tím také odpadá nutnost připojovat jednotlivé počítače k Microsoftu. Pokud máte systém KMS, je důležité implementovat a aktivovat server KMS, aby bylo možné zařízení aktivovat v místní síti. Dále se musíte ujistit, že na serveru KMS běží kompatibilní verze operačního systému Windows a že bylo dosaženo minimálního počtu zařízení požadovaných pro aktivaci KMS.

Jak zajistit soulad s hromadnými licencemi?

Udržování souladu je zásadní v jakékoli metodě udělování licencí. Pokud nebudete dodržovat stanovené pokyny, v případě auditu společnosti Microsoft byste museli zaplatit pokutu. Zákazníkům proto vždy doporučujeme dodržovat licenční podmínky výrobce. Máte-li dotazy, jak opravit licenci vašeho softwaru, tým odborníků Softtrader je tu vždy pro vás. Kontaktujte nás a do 24 hodin obdržíte spolehlivou odpověď.

Pokud zvolíte aktivační model MAK s multilicencí, musíte se ujistit, že veškerý používaný aktivovaný software je licencován. V případě, že upřednostňujete pro aktivaci softwaru systém KMS, musíte dosáhnout požadovaného počtu zařízení, abyste vyhověli požadavkům společnosti Microsoft. Stručně řečeno, toto jsou hlavní pokyny, které byste měli dodržovat, abyste dodrželi multilicenční podmínky. Pokud si stále nejste jisti nebo máte další otázky, můžete se kdykoli obrátit na svého distributora.

Kontaktujte nás ohledně předprodaných softwarových licencí od společnosti Softtrader banner blogu

pokud se chcete dozvědět více o tom, jak a proč probíhají audity společnosti Microsoft, přečtěte si zde.

Závěr

  1. S hromadnými licencemi můžete implementovat hromadnou instalaci softwaru pouze pomocí aktivačního kódu. Tento kód nezaručuje shodu s pokyny výrobce, protože jej lze aktivovat vícekrát.
  2. Hromadné licence jsou přínosem pro malé i velké podnikové sítě, protože šetří čas a zjednodušují aktivaci a správu softwaru.
  3. Abyste byli v souladu, musíte mít platné licence pro veškerý aktivovaný software.
  4. Pokud se rozhodnete používat klíče KMS, věnujte pozornost minimálnímu počtu zařízení potřebných ke spuštění této metody aktivace.

Ve společnosti Softtrader se specializujeme na nákup a prodej multilicence společnosti Microsoft. S našimi originálními licencemi můžete ušetřit až 70 % na nákupu softwaru pro vaši společnost. U společnosti Softtrader najdete všechny verze Office, SQL a Windows Server. Požádejte o cenovou nabídku nyní a do 24 hodin obdržíte nabídku na mí

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.