Registrace licencí Microsoftu na VLSC: Je to nutné?
V tomto článku si můžete přečíst vše, co potřebujete vědět o VLSC.
11/07/2023
4 min

Registrace licencí Microsoftu na VLSC: Je to nutné?

11/07/2023
4 min

portálem VLSC (Volume Licensing Service Center ) máte přístup ke všem informacím o vašich multilicenci. Můžete například zobrazit kupní smlouvy, stáhnout produkty a zobrazit klíče přiřazené ke každé licenci. Přestože je tento portál efektivní pro správu licencí, vaše licence nemusí být registrovány na této platformě, aby byly v souladu s Microsoftem. Přečtěte si o tom více níže.#

Od dubna 2023 Microsoft migruje VLSC na Microsoft 365 Admin Center (MAC). VLSC bude stále obsahovat informace o zakoupených licencích, uživatelé však mohou být převedeni na příslušné stránky platformy MAC. Informace o vaší licenci naleznete v Centru pro správu v části Fakturace – Vaše produkty – Hromadné licence.

K čemu je VLSC?

VLSC je servisní portál společnosti Microsoft pro komerční licence. Jedná se o portál, který usnadňuje správu licencí. Využívají ho většinou střední a velké organizace, protože přes něj mají kompletní přístup k licenčním smlouvám a zakoupeným verzím, konzultují aktivační klíče a dokonce si na jednom místě stahují zakoupené produkty. 

Jak se mohu přihlásit do VLSC?

Jakmile si zakoupíte trvalé licence, můžete vstoupit na portál a zaregistrovat zde své licence. Chcete-li se zaregistrovat na platformě, musíte mít účet Microsoft a platnou obchodní adresu, která musí být stejná jako ta v multilicenční smlouvě. Je proto důležité, aby e-mailová adresa uvedená při nákupu byla trvalou firemní e-mailovou adresou.

Jakmile to uděláte, Microsoft vám pošle e-maily k ověření vašeho účtu a budete mít přístup k portálu.

Musím své licence Microsoft zaregistrovat u VLSC?

Přestože VLSC přináší koncovým uživatelům mnoho výhod, jedná se výhradně o portál pro správu služeb a licencí. Prodej trvalých licencí probíhá samostatně, takže při nákupu licencí je jejich registrace na tomto portálu možnost a nikoli povinnost.

Máte dotazy ohledně toho, co je nutné splnit v případě auditu společnosti Microsoft? Přečtěte si více o tom, jaké dokumenty musíte auditorovi předložit.  

Jak mohu spravovat licence bez registrace u VLSC?

Například v případě nákupu licencí z druhé ruky si zákazníci nemohou znovu zaregistrovat licence na portálu VLSC, protože je již mohl zaregistrovat první vlastník. To by neměl být problém, protože ISO soubor ke stažení softwaru mohou prodejci většinou poslat přímo od Microsoftu a také aktivační klíč, takže se nemusíte spoléhat výhradně na portál VLSC.

Co se týče problematiky správy licencí, našim zákazníkům vždy doporučujeme, aby tak učinili prostřednictvím jednoduchého souboru. Nejdůležitější je, aby koncový zákazník měl interní kontrolu nad zakoupenými licencemi a používaným softwarem v jeho společnosti tak, aby se shodovaly a v případě auditu docházelo k problémům s neshodami.

Závěr

Portál VLSC je portál, který usnadňuje správu licencí zejména středním a velkým organizacím. Registrace těchto licencí obvykle probíhá po získání multilicenční smlouvy se společností Microsoft. Registrace je jednoduchá a ačkoli je běžné, že většina společností registruje své licence pro usnadnění vnitřní kontroly, nejedná se o pravidlo výrobce.

Ve společnosti Softtrader poskytujeme trvalé licence z druhé ruky prodejcům v celé Evropské unii. Použité licence vám mohou ušetřit až 70 % nákladů na nákup licencí. Zájem? Kontaktujte nás ještě dnes a požádejte o cenovou nabídku, rádi vám připravíme nabídku na míru!

Kontaktujte nás ohledně předprodaných softwarových licencí od společnosti Softtrader banner blogu

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.