Co je Office 365?
Co je Office 365
07/17/2023
4 min

Co je Office 365?

07/17/2023
4 min

Office 365 je sada produktů vytvořená a spravovaná společností Microsoft, kterou si můžete předplatit. Office 365 kombinuje některé známé aplikace Office s dalšími službami produktivity přes internet. Office 365 je cloudová služba a je poskytována jako software jako služba (SaaS). Co přesně můžete s Office 365 dělat a jak Office 365 funguje, si můžete přečíst v tomto blogu. 

Jste podnikatel nebo IT firma? Máte zájem o další prodej softwaru? Přečtěte si, jak začít přeprodávat Office 365 a maximalizovat zisky!

Jak funguje služba Office 365?

Office 365 je balíček aplikací a služeb produktivity, který si můžete zakoupit na základě předplatného. Jak Office 365 funguje, si můžete přečíst zde.

Office 365 jako software jako služba (SaaS)

Službu Office 365 lze nejlépe popsat jako řešení Software jako služba (SaaS). SaaS je licenční model, ve kterém je software nabízen na základě předplatného a aplikace jsou centrálně hostovány. Výhodou SaaS je, že uživatel může pracovat flexibilněji, protože sadu pro zvýšení produktivity lze používat kdekoli, pokud má uživatel přístup k internetu. Office 365 využívá různé cloudové funkce, a proto je nejefektivnější, pokud má používané zařízení funkční připojení k internetu. Soubory a fotografie jsou uloženy ve službě OneDrive, pokud není uvedeno jinak.

Zjistěte rozdíly mezi Office 2021, Office 2019 a Office 2016.

Jaké aplikace jsou součástí služby Office 365?

V závislosti na zvoleném plánu Office 365 obdržíte kombinaci následujících aplikací Office:

 1. Microsoft Word
 2. Microsoft Excel
 3. Microsoft PowerPoint
 4. Microsoft OneNote
 5. Microsoft Outlook
 6. Microsoft OneDrive
 7. Skype
 8. Microsoft Teams
 9. Microsoft Exchange
 10. Microsoft SharePoint
 11. Microsoft Access
 12. Microsoft Publisher

Předplatné Office 365

Pokud chcete používat Office 365, musíte si ho předplatit. K dispozici je několik typů předplatného Office 365. Můžete si vybrat roční nebo měsíční platbu. Více informací o různých předplatných si můžete přečíst zde.

Více informací o nevýhodách služby Office 365 si můžete přečíst zde.

Jak používáte Office 365?

V této části si můžete přečíst, jak používat Office 365.

Aktivace služby Office 365

Předplatné Office 365 si můžete zakoupit prostřednictvím svého účtu Microsoft. Při pokusu o otevření aplikace Office se budete muset přihlásit pomocí účtu Microsoft s aktivním předplatným, abyste mohli aplikace aktivovat. To platí i pro školní účty pro studenty.

Je také možné, že máte produktový klíč Office 365 od online prodejce. Pro aktivaci tohoto klíče si uživatel musí vytvořit účet Microsoft na stránce setup.office.com nebo se přihlásit ke stávajícímu účtu Microsoft.

Začněte pracovat se službou Office 365

Níže si můžete přečíst, jak můžete co nejrychleji začít pracovat se službou Office 365.

Přihlášení

Přihlásit se můžete pomocí účtu Microsoft na adrese www.office.com. Do Office se můžete přihlásit také při prvním spuštění aplikace.

Webová verze

Webovou verzi obsažených aplikací můžete používat po přihlášení na webu Office.com pomocí účtu Microsoft s aktivním předplatným Office 365. Zde najdete aplikace, které můžete používat v levém panelu. Na obrázku níže jsou označeny červeným kroužkem.

Snímek obrazovky Office 365

Instalace aplikací

Na adrese portal.office.com naleznete webové aplikace vybraného balíčku Office 365. Na tomto portálu najdete tlačítko "Instalovat Office". Po kliknutí na toto tlačítko dostane uživatel možnost volby instalace kancelářských aplikací, po kliknutí na toto tlačítko se aplikace nainstalují. Po dokončení instalace můžete aplikace ihned spustit z počítače. Můžete se také přihlásit na webové stránce www.office.com, kde také najdete tlačítko 'Instalovat Office'. Toto tlačítko je vidět na obrázku výše a je zakroužkováno modře.

Portál správce služby Office 365

Správci mohou konfigurovat uživatele a některá nastavení v Centru administrátorů Office 365. V Centru administrátorů je uspořádáno vše, co se týká Office 365 jeho služeb, licencování a uživatelů. Centrum správců Office 365 je webový portál, ke kterému se mohou přihlásit uživatelé, kteří jsou určeni jako správci. Správci mají k dispozici několik možností, konkrétně např:

 1. Uživatelé
 2. Skupiny
 3. Zdroje
 4. Fakturace
 5. Nastavení
 6. Přehledy
 7. Zdraví
 8. Administrativní centra

Koupit levné licence Office

Softtrader nabízí širokou škálu použitých licencí Microsoft. Požádejte o cenovou nabídku níže!

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.