Co je to Microsoft Certified Partner? Jak si vybrat partnera, který vám vyhovuje?
Co je to Microsoft Certified Partner? Jak si vybrat partnera, který vám vyhovuje?
10/30/2023
5 min

Co je to Microsoft Certified Partner? Jak si vybrat partnera, který vám vyhovuje?

10/30/2023
5 min

Microsoft Certified Partner jsou distributoři technologií společnosti Microsoft, kteří splňují určité požadavky stanovené společností Microsoft. Aby byly certifikovány, musí být schváleny společností Microsoft. Byť Microsoft Certified Partner přináší určité výhody, od 1. října 2019 jsou oprávněni prodávat pouze hybridní nebo cloudová řešení. To znamená, že klienti, kteří preferují pořízení on-premise řešení, tak nemohou učinit prostřednictvím partnerů Microsoft Certified Partner. Dále v tomto článku si můžete přečíst více o tom, co přesně certifikovaní partneři jsou, jak si mezi nimi vybrat a jaké další možnosti jako zákazník máte.

Co je to Microsoft Certified Partner?

Microsoft Certified Partner jsou společnosti, které spolupracují se společností Microsoft za účelem poskytování jejich softwarových produktů a služeb. Chcete-li získat software nebo služby, můžete se navíc obrátit na partnery Microsoft Certified Partner, když potřebujete podporu s technickým nebo jiným problémem souvisejícím se softwarem, jako je instalace, migrace nebo rada. Aby tyto společnosti získaly „certifikaci“, musí prokázat, že zvládnou širokou škálu IT projektů a služeb souvisejících s jakýmkoli produktem společnosti Microsoft.

Microsoft Certified Partner (nebo MCP) jsou odborníci na produkty společnosti Microsoft, protože jsou součástí sítě Microsoft Partner Network. Prostřednictvím této sítě získávají MCP nejnovější informace a aktualizace spolu se školeními přímo od společnosti Microsoft.

Kolik typů partnerů společnosti Microsoft existuje?

Dva hlavní typy MCP jsou poskytovatelé spravovaných služeb (MSP) a poskytovatelé cloudových řešení (CSP). Partner společnosti Microsoft se také může specializovat na obojí.

Můžete se obrátit na MSP pro cokoli, od IT služeb, zabezpečení, sítí, aplikací nebo průběžné podpory, která může pomoci vašemu podnikání hladce fungovat. Služby, které MSP nabízejí, jsou obvykle kombinovány se službami od společnosti Microsoft. CSP se na druhou stranu specializují na cloudové nabídky. Kromě jejich prodeje vás CSP mohou provést celou vaší cloudovou cestou od plánování po instalaci, správu nebo migraci. Jejich hlavním cílem je, aby váš cloudový systém fungoval hladce.

Jaký prospěch máte jako zákazník?

Zákazníci se rozhodnou pro partnerství s partnery Microsoft Certified Partner, aby si nemuseli dělat starosti. Protože MCP absolvují školení přímo od společnosti Microsoft a potřebují získat titul „Certified Partner“, jsou považováni za bezpečnou volbu při získávání softwaru společnosti Microsoft. Kromě toho MCP nabízejí specializovanou pomoc a služby v celé řadě oblastí, od infrastruktury po elektronický obchod.

Přestože partnerství s MCP přináší mnoho výhod, nevýhodou je, že MCP vždy vedou své zákazníky k nejnovějším řešením společnosti Microsoft, což nikdy není cenově nejefektivnější varianta. A co víc, zájmy Microsoftu budou mít často přednost před zájmy nebo potřebami zákazníka.

Po přečtení výhod a nevýhod partnerství s certifikovaným partnerem společnosti Microsoft mohou vyvstat některé z následujících otázek:

  • Ale co když chci nebo potřebuji zcela on-premise řešení?
  • Je možné ušetřit nějaké peníze na licencích?
  • Jak získám licenci, která má stále dlouhou životnost, ale společnost Microsoft s ní již neobchoduje?
  • Jsem si vědom licenčního souladu a vím, jak nastavit svou podnikovou IT infrastrukturu, proč za to musím platit navíc?

Následující část poskytuje alternativní řešení takových problémů.

Necertifikovaní partneři

I když zní bezpečněji zvolit si Microsoft Certified Partner, není to univerzální řešení pro každou společnost. Alternativní řešení, když vaše situace nepotřebuje certifikovaného partnera, je na trhu s použitým softwarem. Použité licence jsou mezerou na trhu, která vám může pomoci ve všech výše uvedených situacích. Nemusíte přeplácet za software, když s již použitým můžete ušetřit až 70 %. Na rozdíl od hmotných předmětů se software jedním použitím neopotřebovává, proto můžete získat stejný funkční software za levnější cenu jen proto, že jej již nějakou dobu používala jiná společnost a poté jej odinstalovala. Mnoho necertifikovaných partnerů nabízí použité licence společnosti Microsoft. Softtrader například za posledních 10 let pomohl více než 1,2 tisícům společností v celé Evropské unii získat jejich software za lepší cenu. S partnery bez certifikace, jako je Softtrader, můžete nejen ušetřit na licencování, ale můžete také získat předchozí nebo zastaralé verze s dobrým životním cyklem. Můžete také zvážit necertifikovaného partnera, pokud byste chtěli těžit ze 100% on-premise řešení.

Více informací o objemových (Volume) licencích najdete zde.

On-premise licenční trh legalizoval v roce 2012 Evropský soudní dvůr svým rozhodnutím ze dne 3. července 2012 C-128/11. Od té doby Softtrader zahájil svou činnost a dodnes pracujeme na snižování nákladů na komerční licence. Chcete vědět více? Kontaktujte nás se svými dotazy a naši odborníci vám rádi pomohou.

Shrnout

Při hledání partnera s certifikací Microsoft si uvědomte, který ze dvou typů partnerů potřebujete. Pokud jde o necertifikované partnery, je důležité být obezřetný a před předáním vašeho IT projektu si prozkoumat pověst společnosti. Obecně platí, že chcete-li najít nejlepšího poskytovatele, který splňuje všechny vaše potřeby, buďte přímí a upřímní ohledně svých cílů během diskusí s různými společnostmi. Vždy si můžete nejprve vyžádat cenovou nabídku a porovnat ceny a dodací podmínky, než se rozhodnete.

Podivejte se na nase licence z druhe ruky banner

Chtěli byste si sjednat schůzku se společností Softtrader, kde byste prodiskutovali zájmy vaší společnosti a jak můžeme použít vlastní licence společnosti Microsoft, abychom vám pomohli snížit náklady na licence? Kontaktujte nás ještě dnes!