Jaké jsou požadavky na server pro Windows Server 2022?
Windows Server 2022
12/08/2023
3 min

Jaké jsou požadavky na server pro Windows Server 2022?

12/08/2023
3 min

Chcete-li nainstalovat nejnovější verzi systému Windows Server, vaše zařízení musí splňovat určité požadavky. Některé jsou povinné a některé navíc. V tomto článku si můžete přečíst, jaké požadavky vaše zařízení potřebuje k instalaci systému Windows Server 2022 a jaké požadavky vaše zařízení potřebuje, aby mohlo používat určité další funkce.

Hardwarové požadavky pro Windows Server 2022

Pro spuštění systému Windows Server 2022 jsou minimální hardwarové požadavky:

  • RAM: minimálně 512 MB
  • Síťové adaptéry: Ethernetový adaptér s minimálním čerpadlem 1 gigabit za sekundu
  • Procesor: 1,4 GHz 64bitový procesor
  • Požadavky na místo na disku: minimálně 32 GB

Pro správnou instalaci Windows Serveru musí být procesor kompatibilní s instrukční sadou X64. Kromě toho by měla existovat také podpora bezpečnostních funkcí, jako je NX Bit a DEP. Aby vaše síťové adaptéry fungovaly, je důležité, aby vyhovovaly specifikaci architektury PCI Express. A konečně, k provedení instalace GUI by uživatelé potřebovali alespoň další gigabajt.

Windows Server 2022 banner

Windows Server 2022: Požadavky na RAM

Jak bylo uvedeno výše, Windows Server 2022 vyžaduje 512 MB paměti RAM . Kromě toho je pro fyzické hostování nasazení vyžadován kód pro opravu chyb (ECC) nebo podobný typ technologie.

Pokud je váš vytvořený virtuální počítač vybaven minimálními podporovanými hardwarovými parametry (1 jádro procesoru a 512 MB RAM) a pokusíte se na tento virtuální počítač nainstalovat Windows Server 2022, instalace se nezdaří. Abyste tomu zabránili, můžete konkrétnímu virtuálnímu počítači, na který bude vydání nainstalováno, přidělit alespoň 800 MB paměti RAM. Po dokončení instalace mohou uživatelé snížit přidělených 800 MB paměti RAM na původních 512 MB, pokud je konfigurace serveru správná.

Další informace o funkcích a edicích systému Windows Server 2022.

Windows Server 2022: Požadavky na síť

Chcete-li používat systém Windows Server 2022, váš síťový adaptér musí obsahovat kabel adaptéru Ethernet s minimální rychlostí 1 gigabit za sekundu. navíc musí být váš adaptér kompatibilní se specifikací architektury PCI Express. Důvodem je to, že tato PCI Express poskytuje určitou šířku I/O pásma přes vysokorychlostní sériovou sběrnici. Pomocí PCI Express I/O váš síťový adaptér plně využívá této šířky pásma, což se promítá do rychlejších přenosů paketů a méně času stráveného čekáním na odpovědi od vašich zákazníků k dokončení určitých transakcí.

Společnost Microsoft také doporučuje, aby si uživatelé zakoupili síťový adaptér, který podporuje Pre-boot Execution Environment ( pxe ) a ladění sítě. Toto však nejsou požadavky pro Windows Server 2022.

Další požadavky

Všechny výše uvedené požadavky jsou povinné pro používání systému Windows Server 2022. Existují však také další požadavky, které jsou nezbytné pro použití dalších specifických funkcí:

  • Trusted Platform Module: Používá se pro určité hardwarové funkce související se zabezpečením.
  • UEFI 2.3.1.c: Zabraňuje načítání operačních systémů nebo ovladačů, které jsou nesprávně podepsány nepřijatelným podpisem, a pomáhá tak zajistit proces spouštění.
  • Grafické zařízení a monitor
  • Přístup na internet
  • Klávesnice a myš

Další informace o rozdílech mezi verzemi Windows Server 2022 Standard a Datacenter.

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás ohledně předprodaných softwarových licencí od společnosti Softtrader banner blogu

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.