Vše, co potřebujete vědět o Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021
Vše, co potřebujete vědět o Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021
05/08/2023
3 min

Vše, co potřebujete vědět o Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021

05/08/2023
3 min

Ve stručnosti: Windows IoT Enterprise je kompletní verze systému Windows Enterprise, která nabízí online možnosti správy a zabezpečení podniku. Nabízí tedy stejné známé nástroje pro správu a vývoj jako Windows 10 Enterprise. Windows IoT Enterprise (na rozdíl od Windows Enterprise) obsahuje Windows Defender. Jedná se o funkci, která poskytuje další ovládací prvky a funkce zamykání pro hardware POS a KIOSK. Windows 10 a Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 mají stejnou funkčnost, ale jsou nabízeny jako samostatné licence.

Co může Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 nabídnout?

  • Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 nabízí LTSC neboli Long-Term Servicing Channel. V této možnosti je integrovaný systém, který dlouhodobě nevyžaduje žádné nové funkce. Kromě toho poskytuje dobrou a stabilní podporu hardwaru Windows a zabezpečení založeného na virtualizaci.
  • Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 má nové funkce "ochrany dat", kupříkladu jde o nový režim KIOSK. Ten povoluje určité zámky aplikací v hardwarovém systému. Díky tomu je zajištěna vyšší míra zabezpečení vašeho zařízení. Kromě toho se díky zlepšením bezpečnosti snižuje pracovní zátěž IT oddělení.
  • Další novinkou je Ochrana zařízení (Device Guard). Tato funkce využívá nové zabezpečení založené na virtualizaci. Dochází při ní k izolaci Služby integrity kódu (Code integrity service) od samotného jádra systému Microsoft Windows. Lze například použít servisní podpisy, jejichž spolehlivost byla společností zkontrolována.
  • Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 nabízí 10letý cyklus podpory, Windows 10 Enterprise nabízí 5letý cyklus podpory. Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 je tudíž stabilní platforma akceptující bezpečnostní aktualizace.
  • Podpora prohlížeče Microsoft Edge je součástí Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021. Kromě toho nyní můžete spravovat aktualizace pomocí řetězců aktualizačních zpráv a barev zvýraznění obrazovky. K dispozici je nová funkce nazvaná "soft realtime". Umožňuje výrobcům nahrát na zařízení měkké funkce v reálném čase.

Přečtěte si tento článek a dozvíte se více o novinkách v systému Windows 10 Enterprise LTSC 2021.

Windows 10 banner

Jak stáhnout a aktivovat Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021?

Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 si můžete stáhnout na webu. Buď to můžete udělat na stránkách Microsoftu, ale můžete také požádat o cenovou nabídku od Softtraderu, kde získáte levné použité licence. Při zadání objednávky vám bude zaslán dokument obsahující příručku, kde jsou popsány kroky instalace. Obdržíte dokument ISO, který obsahuje odkaz ke stažení softwaru. Chcete-li aktivovat software, program požádá o aktivační kód. Tento kód je také součástí dokumentu spolu s příručkami.

Jaký životní cyklus Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021?

Podpora Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 byla spuštěna 29. července 2015. Podpora bude ukončena 14. října 2025. Poté již nebudou k dispozici aktualizace zabezpečení. Software lze používat i po poskytnutí podpory.

Jak můžete levně získat licence Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021?

Hledáte levné licence Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021? Pak jste na Softtraderu na správném místě. Nabízíme různé softwarové licence s až 70% slevou. Vyžádejte si cenovou nabídku a zjistěte, kolik vás to bude stát.

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.