Co je nového ve Windows 10 Enterprise LTSC 2021?
Co je nového ve Windows 10 Enterprise LTSC 2021?
05/08/2023
4 min

Co je nového ve Windows 10 Enterprise LTSC 2021?

05/08/2023
4 min

Windows 10 Enterprise 2021 je nejnovější verze Windows 10 Enterprise. Tato verze 2021 spatřila světlo světa v květnu 2021 a je k dispozici jako upgrade pro stávající uživatele Windows 10 Enterprise i jako samostatný produkt. Dále v tomto článku najdete funkce systému Windows 10 Enterprise 2021, vylepšení a hlavní rozdíly oproti verzi 2019.

Co je Windows 10 Enterprise LTSC?

Windows Long Term Service Channel je verze systému Windows, která dostává aktualizace s nižší frekvencí než běžná verze systému Windows pro uživatele. Tento software je navržen speciálně pro organizace s velkým a složitým výpočetním prostředím. Myšlenkou Windows 10 Enterprise LTSC je zachovat stabilitu funkcí na zařízeních s pevnou funkcí.

Přečtěte si více o systému Windows 10 Enterprise LTSC 2021, v tomto článku informujeme o všem, co o něm potřebujete vědět.

Windows 10 Enterprise 2019 vs. 2021

Windows 10 Enterprise LTSC 2021 má 5letý životní cyklus. Verzi LTSC 2021 tedy nelze považovat za přímou náhradu za LTSC 2019, protože ten má 10letý životní cyklus.

Windows 10 Enterprise LTSC 2021 vychází z Windows 10 Enterprise LTSC 2019 přidáním prémiových funkcí, jako je pokročilá ochrana před moderními bezpečnostními hrozbami a komplexní správa zařízení, správa aplikací a možnosti řízení. Windows 10 Enterprise LTSC 2021 také obsahuje kumulativní vylepšení poskytovaná ve Windows 10 verze 1903, 1909, 2004, 21H1 a 21H2.

Přečtěte si další informace o rozdílech mezi Windows 10 a Windows 11.

Windows 10 Enterprise LTSC 2021: Vylepšení

Ochrana systému

Tato funkce je v podstatě vylepšená ochrana firmwaru SMM, která vychází z bezpečného System Guard. Byl designován tak, aby "zredukoval prostor pro potenciální útok na firmware". Windows Defender "umožňuje ještě vyšší úroveň ochrany firmwaru v režimu správy systému (SMM)", aby zjistil vyšší úroveň kompatibility SMM.

Aplikace Windows Security

Aplikace Windows Security má implementovány funkce pro ochranu historie a bloky řízeného přístupu ke složkám. Akce z nástroje pro kontrolu offline v programu Windows Defender jsou zde také zahrnuty.

Bitlocker a Správa mobilních zařízení (MDM) s Azure Active Directory

Konečně máte nyní lepší možnost se lépe chránit před náhodným odtajněním hesla. To je usnadněno díky inovativní funkci, která bezpečně střídá hesla pro obnovení na zařízeních spravovaných MDM.

Windows 10 banner

Windows Defender Firewall

Brána firewall v programu Windows Defender snižuje riziko útoku zařízení pomocí pravidel, která regulují provoz zařízení. Pravidla využívají vlastnosti, jako jsou adresy IP, porty nebo cesty k programům. Díky tomu, jako správce můžete upravit pokročilá nastavení zabezpečení povolením a odepřením seznamů adres URL a adres IP.

Více o vylepšené míře zabezpečení si můžete zobrazit ve vylepšených protokolech událostí brány firewall v programu Windows Defender, snadnější analýze a debuddingu a integraci protokolu IPsec do sledování paketů. Použití protokolu IPsec (Integrated Internet Protocol Security) navíc vynucuje ověřenou síťovou komunikaci typu end-to-end. Díky Windows 10 Enterprise LTSC 2021 získáte také podporu pro Windows for Linux Subsystem (WSL). Celkově je ochrana této ochrany nové generace: rozšířena o ochranu před ransomwarem, zneužitím přihlašovacích údajů a útoky na vyměnitelné úložiště.

Schopnost odolat neoprávněné manipulaci

Windows 10 Enterprise LTSC 2021 má zabezpečení založené na virtualizaci, které izoluje Microsoft Defender pro zabezpečení koncových bodů od operačního systému a potenciálních útočníků.

Přepěťová ochrana

Vaše zařízení budou automaticky aktualizována "novou inteligencí", pokud budou detekována ohniska. Windows 10 Enterprise LTSC 2021 má také vylepšenou podporu cest k souborům bez ASCII, podporuje geolokaci ukázkových dat a izolovaný prostor systému Windows.

Vylepšení ochrany Application Guard v programu Microsoft Defender

S nejnovější edicí systému Windows 10 Enterprise máte nyní možnost změnit nastavení ochrany Application Guard v programu Windows Defender, aniž byste museli měnit nastavení klíče registru. Kromě toho můžete přejít zpět do výchozího prohlížeče z Application Guard Microsoft Edge. Application Guard přichází jako rozšíření pro Google Chrome a Mozilla Firefox. Podporuje také Microsoft Office.

Rezervace úložiště

Rezervované úložiště je místo na disku, které mají využívat aktualizace systému, aplikace, dočasné soubory a mezipaměti. Zlepšuje každodenní provoz počítače tím, že zajišťuje, že základní funkce operačního systému mají vždy přístup k místu na disku.

Závěr

Windows 10 Enterprise LTSC 2021 má oproti předchozí verzi kratší dobu podpory. Ale na druhou stranu bylo vydáno velké množství aktualizací vylepšujících bezpečnost. Díky tomu je společnost Microsoft učinila tento nový systém robustnějším a bezpečnějším. Navíc s tímto novým vydáním můžete těžit z aktualizovaného prostředí a stabilnějšího a spolehlivějšího operačního systému. S Windows 10 Enterprise LTSC 2021 můžete lépe a efektivněji využívat dostupné funkce a funkce.

Chtěli byste znát cenovou nabídku pro licence Windows 10 Enterprise? Kontaktujte nás! Softtrader nabízí všechny verze Windows 10 Enterprise za přijatelné ceny. Ušetřete až 70 % s multilicencemi Microsoftu se Softtraderem.

banner pro blog Windows 10 & 11

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.