Windows Server 2022 vs 2019
Nejnovější verze Windows Serveru byla vydána v srpnu 2021. Windows Server 2022 přichází s několika novými funkcemi, například pokročilé vícevrstvé zabezpečení. V tomto blogu si můžete přečíst více o rozdílech mezi Windows Server 2022 a Windows Server 2019, které vám pomohou rozhodnout, která možnost je pro vaši společnost vhodnější.
Windows Server 2022 je na trhu již nějakou dobu. Tento nový server od společnosti Microsoft je k dispozici v několika variantách, a to:
- Windows Server 2022 Standard 2 Core
- Windows Server 2022 Standard 16 Core
- Windows Server 2022 Data Center 2Core
- Windows Server 2022 Data Center 16Core
Windows Server 2022
Po úspěchu předchozích verzí Windows Server spustil Microsoft Windows Server 2022 . Tato edice přináší nezbytná vylepšení a zároveň je v současnosti nejbezpečnějším a nejspolehlivějším Windows Serverem. Abyste se mohli rozhodnout, zda byste měli upgradovat na Windows Server 2022 nebo třeba na Windows Server 2019, je důležité, abyste se níže seznámili s jejich rozdíly.
Windows Server 2019 vs 2022: rozdíly
Windows Server 2022 je v zásadě upgradovaná verze systému Windows Server 2019. Některé funkce jsou proto k dispozici výhradně v systému Windows Server 2022, zatímco jiné byly odebrány. Níže si můžete přečíst více o hlavních rozdílech mezi verzemi 2022 a 2019 Windows Server.
Vylepšené zabezpečení
Zabezpečení serverů je den ode dne důležitější, zejména pro společnosti. Z tohoto důvodu je Windows Server 2019 vybaven pokročilou ochranou před hrozbami společnosti Microsoft, známou také jako ATP. Tato funkce používá strojové učení, které zajišťuje detekci škodlivých souborů. Na druhou stranu Windows Server 2022 byl také vylepšen z hlediska zabezpečení. 3 nejdůležitější vylepšení jsou:
- Hardwarový kořen důvěry
- Firmwarová ochrana
- VBS ( virtualizace Zabezpečení na základě )
Cloudová správa a úložiště
S tím, jak je cloud stále více využíván, je cloud management a cloudové úložiště důležitější než kdy dříve. Vylepšení, jako jsou hybridní cloudy s FOD, již byla implementována v systému Windows Server 2019. Navíc s hybridními možnostmi systému Windows Server 2022 můžete plynule migrovat do cloudu.
Windows Server 2022 poskytuje vylepšenou cloudovou správu a úložiště prostřednictvím nástroje pro správu prostředí Azure-Arc a služby Store Migration Service. Tyto nástroje usnadňují přenos serverů mezi cloudy na virtuální počítače (virtuální počítače).
Přečtěte si vše o používání více virtuálních strojů s licencemi Windows Server zde.
Platnost některých funkcí vyprší
Protože v průběhu let bylo do každé nové edice Windows Server přidáno mnoho nových funkcí, společnost Microsoft se rozhodla některé nadbytečné funkce vyloučit. Funkce, které již nejsou podporovány, jsou:
- Spusťte SConfig
- iSNS (Internet Storage Name Service)
- Stíněné virtuální stroje
Zde si přečtěte vše, co potřebujete vědět o službě Windows Server Update Services.
Windows Server 2019 vs 2022: srovnání
Přečtěte si vše o kompatibilitě Windows Server 2022 zde.
Závěr
Hlavní rozdíly mezi Windows Server 2019 a Windows Server 2022 spočívají v zabezpečení a správě cloudu. Nejnovější verze navíc nabízí i delší podporu. Do systému Windows Server 2022 byly přidány nové funkce, zatímco jiné lze nalézt pouze v systému Windows Server 2019 a starších verzích.
Pokud hledáte operační systém pro nasazení SQL Serveru, můžete se o něm více podělit v článku Linux nebo Windows Server?
Kupte si Windows Server 2022
Hledáte levné licence pro Windows Server? Vyžádejte si cenovou nabídku přímo přes web!
Máte dotazy? Kontaktujte nás!
Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.