Visual Studio: Vše, co potřebujete vědět
Visual Studio Vše, co potřebujete vědět
07/17/2023
7 min

Visual Studio: Vše, co potřebujete vědět

07/17/2023
7 min

Co je Visual Studio?

Microsoft Visual Studio je IDE (integrované vývojové prostředí) vyvinuté společností Microsoft. Jde o softwarovou aplikaci, která nabízí mnoho různých a rozsáhlých možností v oblasti vývoje softwaru. Program lze použít pro vývoj webových stránek, webových aplikací, webových služeb, databází a mobilních aplikací.

K čemu jde Visual Studio použít?

Pomocí aplikace Microsoft Visual Studio je možné provádět mnoho různých činností souvisejících s vývojem softwaru, konkrétně následující:

K vývoji

V souvislosti s vývojem softwaru je možné provádět následující činnosti:

  1. Navigovat;
  2. Psát;
  3. Rychle opravovat kód.

Dolaďovat

Aplikace Microsoft Visual Studio umí následující:

  1. Ladění;
  2. Profilování;
  3. Snadno provádět diagnostiku.

Testovat

Pomocí užitečných a snadných nástrojů pro testování je možné psát kvalitní kód.

Spolupracovat

Microsoft Visual Studio usnadňuje efektivní spolupráci a odolnost. Kromě toho lze sledovat různé aplikace.

Rozšiřovat

Je možné použít tisíce různých rozšíření, takže vaše IDE může být správně nakonfigurováno.

Visual Studio 2022 vs 2019 vs 2017: Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Visual Studio 2022

Microsoft Visual Studio 2022 je nejnovější verze aplikace Visual Studio. Obsahuje nejlepší nástroje a služby pro programátory, aplikace a platformy. Microsoft Visual Studio 2022 překonává své předchůdce. Program je rychlejší, lehčí, uživatelsky přívětivější a je určen pro začátečníky i profesionály.

Microsoft Visual 2022 je 64bitová aplikace, která umožňuje otevírat, upravovat, spouštět a ladit největší a nejsložitější programy, aniž by došlo k vyčerpání úložného prostoru. Kromě toho program obsahuje nejnovější verze různých dostupných technologií, například .NET 5.

Navíc bylo vylepšeno několik funkcionalit týkajících se programování a spolupráce. Například se program IntelliCode dočkal několika vylepšení. Do IDE byla také přidána podpora více repozitářů s Gitem. Microsoft Visual Studio 2022 je dále rozvíjenou verzí Microsoft Visual Studio 2019.

Visual Studio 2019

Microsoft Visual Studio 2019 je předchůdcem Microsoft Visual Studio 2022. Od verze 2019 a novější je možné nainstalovat a používat Microsoft Visual Studio v systému MacOS. Microsoft Visual Studio 2019 je pouze modernizovaná verze Microsoft Visual Studio 2017. Rozhraní bylo obnoveno, bylo přepracováno, takže je lehčí, a proto se rychleji načítá. Byla přidána funkce Vyčištění kódu. Uživatelé chtěli mít možnost vyčistit kód, aniž by se narušil styl a další věci.

Vše o rozdílech mezi Visual Studiem 2022 a 2019 si můžete přečíst zde.


Visual Studio 2017

Microsoft Visual Studio 2017 je předchůdcem aplikace Microsoft Visual Studio 2019. Microsoft Visual Studio 2017 lze použít pro aplikace pro Android, iOS, Windows, Linux, webové a cloudové aplikace. Tato verze umožňuje programování, ladění, testování a diagnostiku.

Visual Studio: Kódy

Microsoft Visual Studio disponuje následujícími technologiemi:

C++

Jazyk C++ je rychlý, funkční a je kompatibilní s mnoha různými zařízeními.

.NET

Prostředí .NET lze použít k vytváření aplikací a služeb na libovolném zařízení a v libovolném operačním systému.

Node.js

Node.js lze použít k práci napříč platformami, nabízí rychlé a škálovatelné kódy v jazyce JavaScript.

Javascript

Pomocí aplikace Microsoft Visual Studio je možné pracovat s jazykem JavaScript. Pracujte produktivně, kvalitně a flexibilně se svými aplikacemi v jazyce JavaScript.

Python

Používejte jazyk Python pro multiplatformní psaní skriptů, webové služby, IoT a datové úlohy.

Visual Studio: Mac vs. Windows

Microsoft Visual Studio je k dispozici pro MacOS i Windows. Mezi oběma verzemi existuje řada rozdílů, konkrétně následující:

Klávesové zkratky

Systémy MacOS a Windows mají různé klávesové zkratky. Hlavní rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že MacOS používá na klávesové zkratce "command" a Windows používá "Ctrl". Kromě toho existují rozdíly v kombinacích kláves pro dosažení zkratky.

Nabídka

Nabídky v systémech MacOS a Windows jsou uspořádány odlišně. Pořadí tlačítek, která vedou k požadovanému úkolu, se liší a někdy mají i jiný název.

Visual Studio: Komunitní vs. profesionální vs. firemní.


 Microsoft Visual Studio Community

Pro individuální uživatele se doporučuje Microsoft Visual Studio Community. Jsou v něm možné všechny základní funkce. Je možné dolaďovat, testovat a spolupracovat. Microsoft Visual Studio je zdarma, ale je určeno pro individuální uživatele.

Microsoft Visual Studio Professional

Microsoft Visual Studio Professional se dokonale hodí pro podniky. Nabízí všechny potřebné funkce. Nabízí podporu na všech úrovních. S Microsoft Visual Studio Professional je možné ladit, testovat a spolupracovat. IDE (integrované vývojové prostředí) disponuje plnohodnotným CodeLens. Jedná se o nejlevnější variantu pro podniky, které chtějí používat Visual Studio.

Microsoft Visual Studio Enterprise

Microsoft Visual Studio Enterprise je nejkomplexnější verze aplikace Visual Studio. Nabízí většinu funkcí a nástrojů. Obsahuje více funkcí pro testování a ladění. Jedná se o nejdražší verzi aplikace Visual Studio. To, zda je tato verze nutná, se liší podle situace.

Která verze aplikace Visual Studio je nejlepší pro systémy Windows 11, 10 a 7?


 Windows 11

Jedná se o nejnovější verzi systému Microsoft Windows, proto také podporuje pouze nejnovější verzi aplikace Microsoft Visual Studio. Starší verze systém Windows 11 nepodporuje. Pokud používáte nebo hodláte používat systém Windows 11, je dobré zvolit nejnovější verzi aplikace Visual Studio. V tomto případě totiž nabízí Microsof nejdelší podporu.

Windows 10

Systém Windows 10 podporuje Visual Studio 2022, 2019 a 2017. Se systémem Windows 10 je toho možné tolik. Jedná se o předchůdce systému Windows 11, takže mu pravděpodobně skončí licence dříve. Ze systému Windows 10 je možné bezplatně přejít na systém Windows 11.

Windows 7

Díky nejnovějším aktualizacím poskytuje systém Windows 7 podporu aplikací Visual Studio 2019 a 2017. Systém Windows 7 bohužel nepodporuje Visual Studio 2022.

Sestavení a obnovení aplikace Visual Studio: Jaký je mezi nimi rozdíl?

"Sestavení" a "Přestavení" jsou dvě různé funkce, které Visual Studio nabízí. Pomocí funkce "Build" je možné dokončit existující soubory kódu. "Rebuild" odstraní všechny dříve zkompilované soubory a řešení se pak kompletně přestaví.

Který program Visual Studio mám použít, Visual Studio nebo Visual Studio Code?

Visual Studio Code nabízí pouze část toho, co nabízí Visual Studio. Visual Studio Code je označováno jako "Open-source textový editor", zatímco Visual Studio je kompletní IDE. Visual Studio Code je ideální pro individuální uživatele. Hodí se pro psaní a úpravy kódů a potřebuje pouze 300 MB paměti RAM. Pro profesionální podniky je Visual Studio lepší volbou. Nabízí podstatně více možností programování než Visual Studio Code. S aplikací Visual Studio je například možné pracovat s různými okny. Ve Visual Studiu je také možné vytvářet mnohem více typů projektů. Proto se liší podle účelu, který z nich je vhodnější.

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.