Microsoft Visual Studio 2022 vs 2019
Microsoft Visual Studio 2022 vs 2019
07/13/2023
4 min

Microsoft Visual Studio 2022 vs 2019

07/13/2023
4 min

Visual Studio umožňuje vývoj konzolí, grafických uživatelských rozhraní (GUI), webových aplikací, mobilních aplikací, cloudových služeb, webových služeb a dalších. Visual Studio je IDE (integrované vývojové prostředí) od společnosti Microsoft. K dispozici je několik variant, nejnovější verze jsou 2022 a 2019. V tomto blogu porovnáváme tyto dvě různé varianty. 

Microsoft Visual Studio 2019: Výhody

Když bylo vydáno Microsoft Visual Studio 2019, přišlo s řadou změn a vylepšení. Následují výhody aplikace MS Visual Studio 2019:

Nová a přehledná domovská obrazovka - Byly upraveny možnosti "Podívat se na kód", "Otevřít projekt", "Otevřít složku" a "Vytvořit novou složku".

Možnost sdílení kódu - Pomocí funkce Live Share je možné sdílet kontext týkající se kódu a ladit procesy s kolegy z týmu.

Strukturování kódu je jednodušší - Byly přidány funkce refaktoringu, díky nimž je uspořádání kódu jednodušší než dříve.

Připojení displeje na monitor - Program se přizpůsobí monitoru, na kterém je umístěn. Díky tomu program vypadá dobře na jakémkoli monitoru.

Ladění je snazší díky spravovaným vyžádaným požadavkům - S tímto rozšířením je možné provádět žádosti o stažení pro ladění týmu v rámci aplikace Visual Studio.

Microsoft Visual Studio 2022: Výhody

V aplikaci Microsoft Visual Studio 2022 se změnila a vylepšila řada věcí. Microsoft Visual Studio 2022 nabízí stejné výhody jako verze 2019, ale obsahuje i něco navíc Následují výhody aplikace MS Visual Studio 2022:

Byla vylepšena možnost upravovat nebo přidávat do kódu - Celé řádky kódu lze zadávat pomocí Intellicode. Dříve to fungovalo pouze v jazyce C#, Microsoft to umožnil pro více jazyků.

Bylo usnadněno ladění v programu - Dekompilace kódu byla zjednodušena, což usnadňuje úpravy místního i vzdáleného kódu.

Bylo upraveno programovací rozhraní - K dispozici je více možností, jak vizuálně upravit rozhraní podle svých představ. Dále byla přidána možnost implementovat systém správy dokumentů.

Byla vylepšena přístupnost - Byly přidány přístupové funkce. Dále byl vylepšen přehled schválených rozšíření.

Je podporována nejnovější verze jazyka C++ - Visual Studio 2022 obsahuje sadu nástrojů pro C++ 20.

Program byl odlehčen - Společnost Microsoft odlehčila program Visual Studio 2022, takže je rychlejší než dříve.

Visual Studio 2022 je 64bitová aplikace -To znamená, že program má podstatně více paměti než verze 2019. Již nejste omezeni na 4 GB paměti.

MS Visual Studio Professional 2022 vs 2019

Nejvýraznější rozdíly mezi aplikacemi Microsoft Visual Studio Professional 2022 a Microsoft Visual Studio Professional 2019 jsou následující:

Cena

Starší verze aplikace Microsoft Visual Studio je k dispozici za nižší cenu než nejnovější verze. Chcete znát přesné ceny? Více informací si přečtěte ve článku "Visual Studio 2022: Cena".

Paměť

Nejnovější varianta má podstatně více paměti. To umožňuje více úprav, ladění a spouštění bez vyčerpání paměti.

Použitelnost

Díky různým vylepšením, jako je přizpůsobitelné rozhraní, vylepšené ladění, přidané a vylepšené přístupové funkce a osvětlení programu, je Visual Studio jednodušší a přehlednější.

Visual Studio 2022 Professional: Cena

Kolik vás budou stát licence Microsoft Visual Studio 2022 Professional, se liší podle objednaného množství. Společnost Softtrader nabízí použité licence Microsoft za ceny až o 70 % levnější než u nových licencí. Chcete-li zjistit, kolik vás bude Visual Studio 2022 Professional stát, požádejte o cenovou nabídku zde.

Visual Studio 2019 Professional: Cena

Microsoft Visual Studio 2019 Professional je starší verze Microsoft Visual Studio 2022, proto je také mnohem levnější. Softtrader opět nabízí použité licence Microsoft za ceny, které jsou až o 70 % levnější než u nových licencí. Chcete-li zjistit, kolik vás bude Visual Studio 2019 Professional stát, požádejte o cenovou nabídku zde.

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.