Rozdíly mezi SQL Server Express a SQL Server
Rozdíly mezi SQL Server Express a SQL Server
05/04/2023
3 min

Rozdíly mezi SQL Server Express a SQL Server

05/04/2023
3 min

Pokud hledáte SQL Server pro vaši firmu, jde o váš koníček nebo se teprve chcete SQL naučit, brzy zjistíte, že existuje mnoho možností. V tomto blogu se dozvíte více o různých funkcích, výhodách a omezeních Microsoft SQL Server Express a Microsoft SQL Server zdarma.

SQL Server 2022 již brzy vyjde! Zjistěte vše o této nové verzi v našem článku věnovaném SQL Server 2022! 

Co je Microsoft SQL Server?

SQL Server je systém pro správu relačních databází, zkráceně RDBMS, který byl vyvinut společností Microsoft. Tento software byl vybudován na SQL, programovací jazyk vytvořený pro komunikaci s databázemi. Stručně řečeno, SQL je RDBMS, který lze použít k ukládání a načítání informací v mnoha různých databázích v závislosti na použité softwarové aplikaci. Novější verze SQL Server, jako je SQL Server 2019 Enterprise,  obsahují nové nástroje, jako jsou nástroje obchodní analýzy a automatické sestavy. V průběhu let vydala společnost Microsoft několik verzí a aktualizací serveru SQL Server. Mnoho z těchto verzí je k dispozici levně od Softtrader Europe.

Microsoft SQL Server 2022 banner

Výhody MS SQL Server Express

SQL Server Express je často označován jako "Lite" verze Microsoft SQL Serveru. Za určitých okolností může ale být pro vás nebo vaši organizaci dostačující. Jednou z největších výhod serveru SQL Server Express je, že je tato verze zdarma. Díky tomu je SQL Server Express dobrou volbou pro mnoho menších uživatelů. Stačí jen si vyhradit čas na stažení SQL Serveru Express a nastavení systému. Proto je SQL Server Express dobrou volbou pro zvídavé lidi, kteří chtějí se serverem SQL Server pracovat a experimentovat.

SQL Server Express má také bezplatnou funkci online zálohování, která chrání vaše data a informace, pokud se s databází něco pokazí.

Níže je uveden seznam výhod:

  • Zdarma
  • Automatické aktualizace
  • Automatické zálohování
  • Dobrý začátek, snadný převod na SQL Server Standard, když SQL Server Express již není pro vaši organizaci dostačující.

Omezení serveru Microsoft SQL Server Express

Omezení serveru SQL Server Express jsou následující:

  • Maximální velikost jedné relační databáze je 10 GB
  • Není zahrnut žádný agent SQL, takže není možné automatizovat různé funkce.
  • 1 GB Maximální paměti používané databázovým strojem SQL Server.
  • Vyrovnávací paměť až 1 MB.

Microsoft SQL Server Standard a SQL Server Express

Microsoft SQL Server Standard a Microsoft Server Express jsou dvě verze MS SQL Server dostupné od Softtrader. Oba jsou vhodné pro různé situace. V každém případě obě verze nabízejí výrazně méně omezení a mnohem více výhod než Microsoft SQL Server Express. Enterprise je nejkomplexnější balíček, takže nemá žádné limity na spotřebu paměti, vyrovnávací paměť a podporuje astronomickou velikost databáze. Kromě toho Enterprise a Standard přicházejí s různými analytickými nástroji. S SQL Server Standard jsou stále spojena různá omezení, jako je například maximální hodnota vyrovnávací paměti 128 GB. SQL Server Enterprise je vhodný pro velké společnosti. SQL Server Standard bude pro mnoho společností více než dost.

Přečtěte si vše, co potřebujete vědět o SSIS zde.

Kupte si levné licence Microsoft SQL Server 2019

Hledáte levné licence Microsoft SQL Server? Softtrader je specialista na použité licence Microsoft, což vám ušetří až 70% z nové ceny. Zajímá vás cena? Požádejte o cenovou nabídku nebo si prohlédněte stránku produktu.

banner pro blog Microsoft SQL Server Standard & Enterprise

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.