Ceny systému SQL Server 2022: Až o 70 % levněji!
Visual Studio Vše, co potřebujete vědět
09/13/2023
6 min

Ceny systému SQL Server 2022: Až o 70 % levněji!

09/13/2023
6 min

Nákup SQL Serveru 2022 může být obtížný a nákladný proces. V tomto článku se dozvíte, jak můžete vy a vaše organizace ušetřit na nákupu licencí a licencí CAL systému SQL Server 2022. Existuje několik způsobů, jak licencovat SQL Server od tradičního způsobu "Per Core" až po průběžné předplatné. Dále v tomto článku představíme různé možnosti a jejich ceník.

Trvalý SQL Server 2022

Mnoho společností se stále rozhoduje pro tradiční místní servery. To je pochopitelné vzhledem k výhodám oproti dostupným verzím Cloudu. Stále více lidí také volí hybridní řešení, které využívá jednorázově koupené licence s dodatky k určitým cloudovým službám, které optimálně spolupracují.

Při výběru trvalého licencování jsou k dispozici dva modely licencování. Jedná se o licenční model "Server + CAL" a systém "Vázaný na jádro". Více o těchto licenčních modelech naleznete zde.

Použité multilicence na SQL Server 2022

Běžnou volbou při nákupu licencí SQL Serveru 2022 jsou použité multilicence. Jedná se o licence, které dříve používaly jiné společnosti, ale již se nepoužívají. Tyto licence jsou tedy znovu aktivovány, a to zcela legálně a v souladu s pravidly společnosti Microsoft. Víceméně fungují použité licence úplně stejně jako nové hromadné licence, ale jsou až o 70 % levnější. Softtrader nabízí použité multilicence SQL Server 2022, můžete snadno požádat o personalizovanou cenovou nabídku. Získáte tak přehled o tom, kolik můžete ušetřit při nákupu licencí SQL Serveru 2022 do 24 hodin.

Nové licence SQL Serveru 2022

Trvalé licence pro Microsoft SQL Serveru 2022 se opět zvýšily. Protože Microsoft zobrazuje své ceny v USD, převedli jsme ceny na eura pro tento příklad. Skutečná cena se proto může lišit v závislosti na směnném kurzu v době odečtu. Převedené nové licence SQL Serveru 2022 stojí následující:

  1. Balíček SQL Server 2022 Enterprise 2 Core: přibližně 13 850 EUR
  2. Balíček SQL Server 2022 Standard 2 Core: přibližně 3 613 EUR
  3. SQL Server 2022 Standard CAL: přibližně 210 EUR

Nesmíte zapomínat, že musí být licencována minimálně čtyři jádra na jeden fyzický procesor.

Možnost platby podle potřeby

Prostřednictvím modelu Pay as - you -go, označovaného také jako PAYG, platíte poplatky na hodinové bázi. Tento model licencování je k dispozici pro místní i hostované instance SQL Server 2022 a vyžaduje předplatné Azure s instalací rozšíření Azure pro SQL Server 2022. Připojení k Azure Arc je proto nutné k použití modelu průběžných plateb. Možnost průběžných plateb je k dispozici pro verze Standard i Enterprise. Sazby SQL Server 2022 Standard za jádro jsou $73 USD za měsíc a $0.10 za hodinu. Sazby SQL Server 2022 Enterprise za jádro jsou $274 USD za měsíc a $0.375 za hodinu. Ceny jsou uváděny v dolarech, protože Microsoft používá dolary a směnné kurzy způsobují kolísání částky v eurech. Níže jsou dva grafy, které ukazují, jak se náklady na průběžné platby srovnávají s licencemi SQL Server 2022 společnosti Softtrader.

PAYG, standardní edice

V následujícím grafu jsou vyobrazeny celkové náklady na jádro pro SQL Server 2022 Standard za období 30 měsíců. To jasně ukazuje, že model "pay as-you-go" je v krátkodobém horizontu levnější. Vstupní náklady na SQL Server 2022 společnosti Softtrader jsou vyšší, ale nejsou s ním spojeny žádné měsíční poplatky. Po 17 měsících je bod zlomu, kdy je trvalá licence Softtraderu levnější na jádro. Skutečná cena za jádro se může lišit od níže uvedené ceny. Vyžádejte si cenovou nabídku s počtem jader, které chcete licencovat, a do 24 hodin obdržíte nezávaznou cenovou nabídku. Je důležité si uvědomit, že instance systému SQL Server 2022 musí být licencovány s minimálně 4 jádry.

vs-pay-as-you-go-

PAYG, Enterprise edice

Následující graf ukazuje celkové náklady na jádro pro SQL Server 2022 Enterprise za období 30 měsíců. Z toho je zřejmé, že model "pay as you-go" je v krátkodobém horizontu levnější, protože se v tomto případě neplatí vstupní náklady. Pokud se rozhodnete pro licenci SQL Server 2022 Enterprise od společnosti Softtrader, budou počáteční náklady vyšší, ale na druhou stranu s tímto licenčním modelem nejsou spojeny žádné měsíční poplatky. Skutečná cena za jádro se může lišit od níže uvedené ceny. Vyžádejte si cenovou nabídku s počtem jader, které chcete licencovat, a do 24 hodin obdržíte nezávaznou cenovou nabídku. Je důležité si uvědomit, že licence SQL Server 2022 musí být licencovány s minimálně 4 jádry.

enterpirse-prie-per-core-vs-pay-as-you-go

Další informace o rozdílech mezi Microsoft SQL Server Standard a Microsoft SQL Server Enterprise.

Model předplatného

Společnost Microsoft také nabízí předplatné, kterým si můžete licence na rok předplatit. Toto roční předplatné stojí následující:

  1. SQL Server Enterprise (za 2 jádra): $5,434 za rok
  2. SQL Server Standard (za 2 jádra): $1,418 za rok

Vzhledem k vysokým ročním nákladům volí spousta firem nákup trvalé licence. 

Jak získáte nejlepší cenu pro SQL Server 2022?

Nákup licencí SQL Server 2022 nemusí být nákladnou záležitostí. Se správnými znalostmi a pokyny můžete výrazně snížit náklady a vybavit své podnikání nástroji, které potřebuje k úspěchu. U Softtraderu můžete rychle ušetřit až 70 % na nákupu licencí SQL Serveru 2022. Kontaktujte nás ještě dnes a zjistěte, jak vám můžeme pomoci s vašimi licenčními potřebami systému SQL Server 2022.

Jak získat originální Microsoft SQL Server 2022

Je důležité se ujistit, že kupujete legitimní licenci. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je výběr spolehlivé třetí strany, jako je Softtrader. Licence Softtrader jsou legitimní a odolné vůči auditu. Kontaktujte nás předem, abychom zhodnotili vaši situaci a ujistili se, že vám nic neunikne.

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.