Práva na downgrade SQL Server 2022
Potřebuji program Software Assurance Výhody a nevýhody
09/12/2023
4 min

Práva na downgrade SQL Server 2022

09/12/2023
4 min

Při nákupu SQL Server 2022 vám společnost Microsoft také poskytuje právo na downgrade na SQL Server 2019 nebo SQL Server 2017. Tento downgrade se nazývá práva na downgrade a dává uživatelům Microsoftu právo používat předchozí vydané verze konkrétního softwaru, aniž by museli kupovat tyto verze. V tomto článku naleznete všechny relevantní informace týkající se práv na přechod na nižší verzi, která získáte s SQL Server 2022 .

Má SQL Server 2022 práva na přechod na nižší verzi?

Jak bylo uvedeno výše, každý uživatel, který si zakoupil SQL Server 2022, má nárok na downgrade serveru až na dvě předchozí verze. Pokud jste si například zakoupili SQL Server 2022, můžete přejít na nižší verzi serveru buď na SQL Server 2019 nebo SQL Server 2017. Práva na přechod na nižší verzi jsou také zahrnuta ve všech licencích pre-vlastněného softwaru na Softtrader. Je důležité vzít v úvahu, že podle podmínek společnosti Microsoft musí mít preferovaná verze platný životní cyklus, jinak nebude možný downgrade. Životním cyklem se rozumí podpora softwaru ze strany společnosti Microsoft. Práva na downgrade jsou k dispozici, pokud jsou SQL Server 2019 nebo SQL Server 2017 nabízeny s multilicenční smlouvou, což znamená, že jedna licence se používá k autorizaci softwaru pro velký počet uživatelů.

Microsoft SQL Server 2022 banner

Přečtěte si vše o právech na downgrade pro licence Microsoft.

Jak přejít na nižší verzi SQL Server 2022?

Prvním krokem, který byste měli udělat, když chcete přejít na nižší verzi softwaru, je požádat svého dodavatele o přechod na nižší verzi. Downgrade je u Softtrader zdarma a nabízí dvě možnosti. Protože můžete přejít na nižší verzi SQL Server 2022 na SQL server 2019 nebo SQL server 2017, můžete požádat o práva na downgrade na jednu z těchto dvou verzí. Dále se důrazně doporučuje úplné zálohování. Tímto způsobem, po provedení downgradu, bude vaše databáze obnovena přesně tak, jak byla předtím. Pro dokončení downgradu stačí aktivovat požadovaný licenční klíč a zahájit instalaci a aktivaci. Nakonec můžete obnovit dříve provedenou zálohu a všechna vaše data budou obnovena.

Proč přejít na nižší verzi z SQL Server 2022 na SQL Server 2019?

Po zakoupení SQL Server 2022 je možné, že zjistíte, že přechod na nižší verzi by lépe vyhovoval vašim obchodním potřebám nebo požadavkům na server. Vzhledem k tomu, že downgrade z SQL Server 2022 na SQL Server 2019 je bezplatný, nebyl by to problém. Existuje několik hlavních důvodů, proč by downgrade na SQL Server 2019 mohl být pro vaši společnost řešením. Pro začátečníky je SQL Server 2019 dodáván s Long-Term Servicing Channel (LTSC), který poskytuje všem systémům funkční stabilitu a možnost dlouhodobého servisu. LTSC je také způsob, jak zabránit přijímání irelevantních aktualizací tím, že serveru poskytujete pouze kvalitní aktualizace, takže vaše zabezpečení bude aktuální. Za druhé, funkce prediktivní analýzy podporované modely strojového učení jsou zabudovány do SQL Server 2019 a mohou analyzovat data serveru. To vám může pomoci pochopit, jak servery fungují, snížit provozní náklady a spravovat problémy se servery bez jakýchkoli potíží. Konečně jednou z nejvýraznějších výhod starší verze je to SQL Server 2019 obsahuje optimalizované rozhraní DataPort API pro zefektivnění úložiště. To znamená, že data lze efektivně ukládat a přenášet mezi svazky, servery, clustery atd.

Přečtěte si vše o nových funkcích SQL Server 2022

Koupit SQL Server 2022

Chcete si koupit SQL Server 2022, SQL Server 2019 nebo jinou licenci Microsoftu? Softtrader se specializuje na použité licence Microsoftu, se kterými můžete ušetřit až 70 % z nové ceny. Zde si vyžádejte cenovou nabídku!

Máte dotazy ohledně licencí SQL Server?

Kontaktujte nás ohledně předprodaných softwarových licencí od společnosti Softtrader banner blogu

Máte dotazy týkající se licencí SQL Server, licencování SQL nebo která licence nejlépe vyhovuje vaší organizaci? Neváhejte nás kontaktovat . Jsme vám k dispozici pondělí pátek od 9:00 do 17:00.

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Pokud si přejete získat další informace o tom, který software a licence společnosti Microsoft jsou pro vás nejlepší, kontaktujte nás. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.